امام جمعه اردبیل گفت:اعتیاد امروز دیگر یک تفنن یا صرفا کامروایی نیست بلکه به ابزار جنگ نرم دشمن تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، آیت‌الله سیدحسن عاملی‌ در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل اظهار داشت: این هفته استان ما میزبان چهار شخصیت آسمانی است؛ سه شهید گمنام و یک شهید مدافع حرم که ما کنار سفره شهدا و مدیون آنها هستیم و مرام آنها را فراموش نخواهیم کرد و از اهالی می‌خواهم در تشییع جنازه این میهمانان آسمانی همت تمام داشته باشند.

وی گفت: ۱۲ تیر روز تلخی برای ما ایرانی‌هاست؛ در این روز در سال ۱۳۶۷ در بحبوحه جنگ، آمریکا هواپیمای مسافربری ایران را ساقط کرد و ۲۶۰ نفر را شهید کرد، آنها بعدا اعلام کردند ما می خواستیم جنگ ایران و عراق با پذیرش صلح توسط ایران به پایان برسد، در ناکازاکی و هیروشیما با بمب اتمی یکصد و پنجاه هزار نفر را کشتند و گفتند می‌خواستیم جنگ تمام شود در حالی که جنگ را خودشان شروع کرده بودند و حالا تحریم ظالمانه بر علیه ایران وضع می‌کنند و می‌گویند می‌خواهیم ایران پای مذاکره بیاید و تسلیم شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل بیان کرد: به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر لازم است بیان شود که اعتیاد امروز دیگر یک تفنن یا صرفا کامروایی نیست بلکه به ابزار جنگ نرم دشمن تبدیل شده و کشور را از جهات انسانی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی تهدید می کند. ما تا حال چهار هزار شهید در راه مبارزه با مواد مخدر داده ایم. قریب به اتفاق این شهدا از نیروی انتظامی و مرزبانی هستند. همچنین بیش از دوازده هزار نفر جانباز شده اند.

عاملی بیان کرد: بهترین راه مبارزه با این حربه دشمن، اجتماعی و عمومی کردن مبارزه است و هر کس به ایران تعلق خاطر دارد، هرکس به عزت کشور حساسیت دارد، هرکس به انسانیت حرمت دارد، هرکس به اشک چشم یتیم و به زندگی یک خانم جوان و آینده آنها حساسیت دارد و هرکس به فساد و تباهی حساسیت دارد باید وارد مبارزه با موادمخدر شود.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل افزود: ثواب این جهاد قطعا از ثواب نماز کمتر نیست.

وی اظهار کرد: من در اینجا اعلام می‌کنم هرکس اطلاع از سوداگران مرگ داشته باشد ولو نزدیک‌ترین عزیزش باشد باید با ستاد مبارزه با مواد مخدر همراهی و همکاری کند و الا شرعا مرتکب گناه شده در تمام مصائب به وجود آمده شریک است.

عاملی گفت: راه‌اندازی تشکل های مردم نهاد بسیار خوب است و از دولت جهت اصل مبارزه با مواد مخدر و جهت حمایت از تشکل‌های مردمی تشکر می‌کنیم.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با گرامیداشت هفته قوه قضائیه بیان کرد: به شهدای هفت تیر به ویژه شهید بهشتی اداء احترام می‌کنیم و به روح بلند آنها درود می‌فرستیم؛ ملت ما در هفت تیر بهای سنگینی برای کشور اسلامی و جمهوری اسلامی پرداخت کرد و ۷۲ تن از مغز های متفکر انقلاب توسط جریان نفاق به فرماندهی آمریکا قتل عام شدند، روحانیت معظم بهای سنگینی در این جریان پرداخت کرد که در رأس آنها مرحوم شهید بهشتی بود.

وی افزود: عجیب این است که همان تروریستها در حال حاضر در حمایت آمریکا و اروپا مشغول اقدامات مجرمانه خود هستند اما این دولت‌ها با پررویی و بی حیایی و با وقاحت از حقوق بشر صحبت می‌کنند و ایران را در رتبه اول ناقضان حقوق بشر قرار می‌دهند؛ یعنی خون و بشریت برای آنها ارزش ندارد و آنچه برای آنها مهم است منافع آنهاست؛ بقیه انسان‌ها همه ابزار هستند و بدترین جنایت در کره زمین، نگاه ابزاری به بشریت است.

عاملی تصریح کرد: تامین امنیت، به قول مطلق مسئولیت قوه قضائیه است؛ امنیت جان، امنیت آبرو، امنیت ناموس، امنیت مال، امنیت عدالت و… . به همین جهت امر قضاء بسیار خطیر است و باید صالح ترین انسان ها متولی امر قضاء شوند؛ از رسول خدا مرویست «مَنْ جُعِلَ قَاضِیًا بَیْنَ النَّاسِ فَقَدْ ذُبِحَ بِغَیْرِ سِکِّینٍ» امیرالمؤمنین خطاب به شریح قاضی فرمود «یا شُرَیْحُ! قَدْ جَلَسْتَ مَجْلِساً لا یَجْلِسُهُ الّا نَبِیٌّ اوْوَصِیّ نَبِیٍّ اوْشَقِیٌ‌» امیرالمؤمنین، ابوالاسود دوئلی را قاضی کرد و سپس او را عزل کرد؛ وقتی ابوالاسود از علت پرسید فرمود “تو صدایت را از صدای متهم بالاتر برده بودی” من از دستگاه قضایی استان می خواهم این حدیث را در مراکز حساس قضایی قرار دهد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل بیان کرد: در اهمیت امر قضاء، همین بس که خداوند زمین و آسمان را به عدالت یعنی به قلم قاضی بسته است، گاهی با حکم قاضی «یحبس السماء قطرها و تمنع الارض برکاتها» و گاهی بر عکس، یک حکم عادلانه طبق روایت از برکت یک سال باران، بالاتر است.

وی اظهار کرد: حضرت امام فرمود «‌اگر از طرف من، دفتر من و از کسانی که به من مربوط اند به دستگاه قضاء توصیه آمد، به دیوار بزنید» ما از دستگاه قضاء، فصل خصومت، سرعت، اولویت پرونده های مفاسد مخصوصا مفاسد اقتصادی و اعتیاد و به کار‌گیری افراد صالح و سلامتی دستگاه قضاء را خواستاریم.

نماینده رهبر معظم انقلاب در استان اردبیل گفت: عدالت امری است که مشروعیت حکومت ما به آن وابسته است و هنوز ما با عدالت آرمانی فاصله داریم و این به اراده جمعی نیاز دارد و فقط در حیطه مسئولیت دستگاه قضا نیست؛ قوه مجریه و مقننه باید با قوانین مترقی، زمینه بزه را از بین ببرند، مجلس در این خصوص و مرکز تنقیح قوانین دولت بسیار دخیل هستند، اما به طور شایسته ظاهر نشده‌اند.

عاملی افزود: اخیراً قوه قضاییه با ریاست آقای رئیسی در سطح کلان اقدامات بسیار شایسته‌ای را شروع کرده و ملت ما را به آینده آرمانی دستگاه قضا امیدوار کرده است و در استان نیز دستگاه قضائی به ویژه در مبارزه با فساد اقدامات قابل تحسین داشته است.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: آمریکا این هفته اقدام به تحریم جمعی از فرماندهان زبده سپاه به ویژه فرماندهان نیروی دریایی و نیز اقدام به تحریم رهبر معظم انقلاب کرد، آمریکا همیشه در محاسبات خود اشتباه می‌کند؛ تحریم افراد زمانی موثر است که آن فرد یا تجارت خارجی عظیمی داشته باشد یا ثروت عظیمی در خارج از کشور ذخیره و پس انداز کرده باشد و این مطلب بسیار آسان را دولت بزرگی مثل آمریکا یا نمی فهمد و یا می فهمد و قصد به راه انداختن جنگ روانی دارد.

وی تصریح کرد: این تحریم‌ها نشان می‌دهد که دست آمریکا در تحریم کاملا خالی شده است و با این گول زنک‌ها می‌خواهد خالی بودن دست خود را پنهان کند و لذا می‌گوییم زمان فشار حداکثری گذشت و حالا نوبت ایران است که اقدام کند و ترامپ تماشا.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری گفت: آنها بهتر از همه از ساده زیستی رهبر انقلاب خبر دارند؛ در تهران یک کوچه را مسدود کرده اند و برای رهبر معظم انقلاب دفتر، منزل و حسینیه درست کرده‌اند که آن هم به نام رهبر نیست و همه بیت‌المال است، این تحریم از این جهت مفید است که جهانیان را با سلوک ساده و بی‌آلایش رهبر انقلاب، مردمی بودن او و اقتدار روحی او آشنا می‌کند.

وی افزود: فرماندهان سپاه هم در نهایت ساده زیستی هستند و اهل ثروت اندوزی نیستند، ما با بعضی از فرماندهان نیروی دریایی سپاه که تحریم شدند رفاقت نزدیکی داریم، ساده زیستی، صفا و طهارت نفس در آنها وصف اول است، آنها جان به کف همیشه در خلیج فارس در برابر نیروهای آمریکایی در خط مقدم درگیری حضور دارند و هر لحظه ممکن است به شهادت برسند؛ چنین عاشقان شهادت هیچ وقت دنبال جمع دنیا نمی‌روند و آمریکا در پشت پرده آرزو می‌کند هزار سرباز بدهد، یک سردار تنگسیری داشته باشد.

عاملی بیان کرد: آمریکا از تحریم ایران هم خوشحال است و هم امیدوار؛ من جمله‌ای را می‌گویم و آرزو دارم این به گوش مسئولین دولت آمریکا برسد و آن اینکه تحریم ها ایران را مجبور کرد در حد وسیعی در نیازهای صنعتی، اقتصادی و علمی خود به خودکفایی برسد و این سبب شده عظیم‌ترین زیرساخت‌های کشور تامین گردد و در نتیجه، بقاء نظام و کشور به یک نفر بسته نگردد.

انتهای پیام/