رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور تصریح کرد: امیدواریم با توسعه زیرساخت‌های مسیر بیله‌سوار، این مرز نیز به جهت همسایگی با کشور دوست کشور آذربایجان تبدیل به مرز اربعینی شود .

سید حامد عاملی در گفتگو با خبرنگار سیاسی «سبلان ما» ، داریوش امانی عصر امروز در بازدید از تیر پارک پایانه مرزی بیله‌سواراظهار داشت: افزایش ترانزیت و مبادلات مرزی بین کشورهای همسایه یکی از اهداف مهم  کشور و سازمان راهداری است،

وی اضافه کرد: امیدواریم با توسعه زیرساخت‌های مسیر بیله‌سوار، این مرز نیز به جهت همسایگی با کشور دوست کشور آذربایجان تبدیل به مرز اربعینی شود و مردم کشور آذربایجان از این طریق وارد کشور شده و از مرزهای خروجی ما به سمت عراق استفاده کنند.

معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور از اختصاص بیش از ۲ هزار و۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای مسیرهای اربعین، پایانه‌های مرزی و بحث زیرساخت‌های اربعین خبر داد و خاطرنشان کرد: از این میزان هزار میلیارد تومان مربوط به مطالبات سال گذشته و هزار و ۴۰۰ میلیارد نیز برای انجام پروژه‌های جدید و در حال اجرا است.

وی ادامه داد: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور آمادگی کامل این سازمان برای شروع سفرهای اربعین و پذیرایی از زائران اربعین درمرزها و پایانه‌ها  را دارد و اقدامات بسیار خوبی در جاده‌های منتهی به پایانه‌های اربعین توسط این سازمان در حال نجام  است تا زائران اباعبدالله الحسین (ع) با امنیت خاطر و آرامش به زیارت بروند.

امانی با بیان اینکه سال گذشته پایانه بیله‌سوار جز هفت پایانه مرزی از جهت افزایش میزان ترانزیت در کشور بود، اظهار کرد: رشد ترانزیت پایانه مرزی بیله‌سوار نیز نسبت به دو ماه سال قبل ۲۴ درصد است.

وی گفت: در سال گذشته شاهد  ۵۸ درصد رشد ترانزیت در کشوربودیم.

انتهای خبر/