استاندار اردبیل گفت: توسعه روابط سیاسی، اقتصادی و تجاری ایران و جمهوری آذربایجان با ایجاد شهرک صنعتی مشترک در اردبیل امکان پذیر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، اکبر بهنام‌جو شامگاه چهارشنبه در بررسی آخرین وضعیت شهرک صنعتی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان در حضور مسئولان مرتبط عنوان کرد: با راه اندازی شهرک صنعتی مشترک در مرز دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان می‌توان به توسعه سیاسی و اقتصادی مدنظر دست یافت.

به گفته وی برای دستیابی به این مهم وزارت امور خارجه در انعقاد تفاهم نامه و عملیاتی شدن چنین اقدامات توسعه محوری می‌تواند نقش محوری را ایفا کند.

استاندار اردبیل یادآور شد: تأمین امکانات و نیروی انسانی در پی تصویب مناطق آزاد تجاری و راه اندازی شهرک صنعتی مشترک ایران و آذربایجان از سوی نمایندگی وزارت خارجه در استان اردبیل ضروری به نظر می‌رسد.

بهنام‌جو تصریح کرد: تا بدین جای کار تعامل و هماهنگی مناسبی را بین دو مجموعه استانداری اردبیل و نمایندگی وزارت خارجه در استان شاهد هستیم و امیدواریم این هماهنگی‌ها به منظور توسعه بیش از پیش استان افزایش یابد.

وی در ادامه در خصوص اقدامات انجام یافته در استان اردبیل در خصوص توسعه شبکه ریلی نیز گفت: با احداث ۱۴ کیلومتر راه آهن در شهرستان مرزی پارس آباد مغان و با سرمایه گذاری آذربایجان در خطوط مرتبط ریلی با این کشور، به شبکه ریلی سراسری متصل خواهیم شد.

استاندار اردبیل در پایان ابراز امیدواری کرد تا با توسعه شبکه ریلی صادرات و واردات از کشورهای آسیای میانه و روسیه با روند بهتری انجام پذیرد و در این میان وزارت خارجه نقش مهمی را برای تسریع این روند می‌تواند ایفا کند.

نویسنده: سید مهدی قدیرزاده

  • منبع خبر : سید قدیرزاده