معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل گفت: کمک‌های حامیان به ایتام و فرزندان خانوار تحت حمایت در سال‌ ۹۷ نسبت به مدت مشابه خود در سال ۹۶ با رشد ۲۰ درصدی روبه‌رو بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، صفر توحیدی با اشاره به اینکه حامیان نیکوکار در سال ۹۷ بیش از ۹ میلیارد تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به ایتام و فرزندان خانوار تحت حمایت کمک‌ کرده‌اند، گفت: ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین بیش از سایر مددجویان نیازمند رسیدگی هستند که حامیان با کمک‌های خود روحیه نشاط و شادابی آنها را افزایش می‌دهند.
وی با اعلام اینکه حدود هفت میلیارد تومان از کمک‌های حامیان به صورت نقدی به حساب ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین واریز شده است، افزود: حامیان اردبیلی با استفاده از روش‌های نوین، خودپرداز بانک‌ها و سامانه آنی‌پرداخت کمک‌های نقدی خود را در سریع‌ترین زمان ممکن به دست فرزندان معنوی خود رسانده‌اند.
توحیدی با اشاره به اینکه کمک‌های حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین در ۱۲ ماهه سال۹۷ نسبت به مدت مشابه خود در سال ۹۶ افزایش ۲۰ درصدی داشته است، بیان کرد: استان اردبیل جزو استان‌های پیشرو در اجرای طرح اکرام ایتام و محسنین است و حامیان با تمام وجود در تلاش هستند بخش مهمی از نیازهای اساسی کودکان تحت حمایت را برطرف کنند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه همواره شاهد رشد کمک‌های مردمی در سطح استان اردبیل هستیم، اعلام کرد: با وجود اینکه بسیاری از حامیان با مشکلات زندگی دست و پنجه نرم می‌کردند، از یاد فرزندان معنوی خود غافل نشده و با کمک‌های‌شان لبخند و نشاط را به آنها هدیه دادند.
وی با اشاره به اینکه ۱۱ هزار و ۸۰۰ حامی حمایت از ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین را برعهده دارند، گفت: حامیان نیکوکار در کنار کمک‌های نقدی ماهیانه، از طریق رفع مشکلات تحصیلی، تهیه لواز تحریر، پوشاک، مواد غذایی، خدمات مسکن، درمان و کمک‌های فرهنگی می‌کوشند تا بخشی از مشکلات مهم فرزندان معنوی خود را برطرف کنند.
وی با اشاره به جذب بیش از دو هزار حامی در طول ۱۲ ماهه سال ۹۷، بیان کرد: بیشترین حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین در ماه مبارک رمضان در این طرح‌های معنوی ثبت‌نام کرده‌اند که امیدواریم در سال‌جاری نیز حضور بیشمار خیران را برای حمایت از فرزندان و کودکان تحت حمایت مشاهده کنیم.
توحیدی با بیان اینکه برپایی سفره‌های افطار و اطعام، توزیع سبد غذایی و غذای گرم بین اقشار آسیب‌پذیر از جمله فعالیت‌های کمیته امداد استان اردبیل در طول ماه مبارک رمضان است، گفت: همچنان پایگاه‌ها، مراکز نیکوکاری و دفاتر کمیته امداد استان اردبیل در طول ماه نزول قرآن آماده ثبت‌نام از خیران در طرح‌های اکرام ایتام و محسنین هستند تا از طریق کمک‌های مردمی آینده‌ای روشن برای فرزندان تحت حمایت رقم زده شود.
انتهای پیام