زهرا خواجوی دروازه بان جوان تیم وچان کردستان با بسته نگه داشتن دروازه اش در نیمه اول بازی با شهرداری بم، رکورد پیام نیازمند را شکست و بیشترین تعداد دقیقه کلین شیت را به نام خود ثبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور،زهرا خواجوی را می توان نام پررنگ این روزهای فوتبال بانوان ایران دانست. دروازه بان ۲۰ ساله تیم وچان کردستان که تا پیش از دیدار امروز این تیم به مدت ۹۰۰ دقیقه یعنی ۱۰ دیدار پیاپی از لیگ برتر بانوان دروازه خود را بسته نگه داشته بود در نهایت با دقایقی که در دیدار امروز از دروازه خود محافظت کرد موفق به ثبت رکوردی جاودانه در فوتبال ایران شد. دروازه بان جوان و نهاوندی تیم ملی فوتبال ایران حالا با ثبت رکورد ۹۵۳ دقیقه بیشترین دقایق کلین در میان دروازه بان های ایرانی را به نام خود زد. 


خواجوی که پیش ازبازی های امسال خود را به عنوان یکی از دروازه بان های آینده دار فوتبال ایران خود را معرفی کرده بود حالا می تواند با رعایت دقیق نکات حرفه ای که باید توسط یک فوتبالیست آینده دار رعایت شود یکی از امیدهای فوتبال ایران در عرصه جهانی لقب بگیرد. 


این گلر جوان فصل قبل با درخشش در تیم شهرداری بم موفق به رسیدن به عنوان قهرمانی در لیگ برتر فوتبال بانوان شده بود موفق شد خود را به عنوان دروازه بان اصلی تیم ملی فوتبال ایران معرفی کند. او در ادامه بازی های خوب خود پیش از بازی های لیگ فعلی، از بم به سوی سنندج حرکت کرد و با عضویت در تیم وچان کردستان چالش جدیدی را در زندگی خود آغاز کرد و اتفاقا تا الان توانسته به بهترین نحو در جدیدترین چالش زندگی خود موفق باشد. او تا پیش از دیدار هفته پایان نیم فصل فوتبال بانوان، در ۱۰ دیدار توانست دروازه خود را بسته نگه دارد و به عدد ۹۰۰ دقیقه کلین شیت دست پیدا کند.

اما بهترین اتفاقات برای این دروازه بان می توانست در بازی امروز بیفتد. خواجوی که تنها ۳۶ دقیقه زمان می خواست تا رکورد ۹۳۵ پیام نیازمند دروازه بان تیم سپاهان اصفهان را بشکند می توانست با گل نخوردن در بازی امروز یک نیم فصل کلین شیت و البته رکوردی دست نیافتنی تر را به نام خود بزند که هر چند این اتفاق نیفتاد اما رسیدن به عددی جدید در فوتبال ایران باعث شد تا وی حالا به عنوان رکورد دار در صدر اخبار ورزشی قرار بگیرد. 

حالا در حالی که دروازه بان هایی بزرگی در تاریخ فوتبال ایران درخشیده اند زهرا خواجوی بیست ساله از نهاوند با حراست از دروازه تیم وچان کردستان موفق شده به عنوان رکورددار بسته نگه داشتن دروازه با ثبت عدد ۹۵۳ دققه معرفی شود. دروازه بانی که این روزها علاوه بر تیم ملی بزرگسالان، در تیم امیدهای ایران نیز به عنوان دروازه بان اصلی پا به میدان می گذارد.

  • منبع خبر : ورزش سه