مدیر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته‌ امداد استان اردبیل گفت: ۲۴۰ خانوار تحت حمایت در چهار ماهه نخست سالجاری از خدمات ساخت، خرید، تعمیر و بهسازی مسکن بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور،فرهاد آزادپور با اشاره به اینکه مسکن مناسب، یکی از دغدغه‌های بسیار مهم خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل است که رفع این مشکل اساسی در دستور کار امدادگران قرار دارد، گفت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های خیران و نیکوکاران برای تأمین مسکن مددجویان تحت حمایت از جمله راهکارهای کمیته امداد استان اردبیل در یاری‌رسانی به مددجویان فاقد منزل مناسب است.
وی با اعلام اینکه به ۲۴۰ خانوار تحت حمایت در چهار ماهه نخست سال‌جاری خدمات عمرانی ارائه شده است، بیان کرد: از آنجا که ارائه خدمات عمرانی به خانوار تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیر جامعه نیازمند هزینه‌های بسیار بالایی است از خیران و نیکوکاران خواستاریم تا بیش از پیش کمیته امداد را در این امر مهم یاری کنند.
آزادپور با بیان اینکه بیش از ۸۵۰ میلیون تومان برای ارائه خدمات خرید، ساخت، تعمیر و بهسازی منازل مددجویان در شهرها و روستاهای تابعه استان اردبیل هزینه پرداخت شده است، افزود: تأمین مسکن یکی از مراحل توانمندسازی خانوار تحت حمایت است که مشارکت هرچه بیشتر خیران در ساخت و خرید منزل مناسب برای مددجویان می‌تواند مسیر خوداتکایی آنها را هموار کند.
مدیر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته‌ امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه درصدد هستیم تا پایان سال‌جاری مسکن تمامی خانواده‌های ایتام تحت حمایت را که دچار مشکل هستند تأمین کنیم، گفت: ۲۸۰ خانوار ایتام تحت حمایت فاقد مسکن مناسب هستند که تلاش داریم با ارائه خدمات عمرانی این مشکل ضروری آنهارا رفع کنیم.
وی با اعلام اینکه ۲۳۰۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل فاقد مسکن مناسب هستند، بیان کرد: تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا با همکاری‌های مضاعف دستگاه‌های اجرایی و نیکوکاران اردبیلی منزل مناسبی را برای تمامی خانوار تحت حمایت این استان تأمین کنیم.
آزادپور تأمین مسکن روستاییان در مناطق محروم را از دیگر برنامه‌های مهم کمیته امداد استان اردبیل عنوان کرد و افزود: مناطق محروم نیاز مبرمی به رسیدگی دارند که کمیته امداد استان اردبیل با به کار گیری تمهیدات لازم تلاش دارد علاوه بر توسعه این مناطق، به مهاجرت معکوس روستاییان از شهرها به محل سکونت خود کمک کند.
مدیر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته‌ امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه مردم نوعدوست می‌توانند از طریق مساعدت نقدی، اهدای ملک یا واحد مسکونی، تأمین زمین و مصالح ساختمانی و یا تأمین اقساط ماهیانه تسهیلات بانکی به خانه‌دار شدن مددجویان کمک کنند، گفت: سیستم آنی‌پرداخت #۰۴۵۸۸۷۷ و سامانه ارتباط مردمی ۳۰۰۰۳۳۳۳۴۵ نیز در اختیار نیکوکاران قرار داده شده است تا به سادگی بتوانند در تأمین مسکن خانوار بی‌بضاعت استان اردبیل مشارکت کنند.
انتهای پیام