مدیرکل راه و شهرسازی اردبیل گفت: در قالب طرح اقدام ملی مسکن ۹ هزار واحد مسکن در شهرهای مختلف استان احداث و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور،محبوب حیدری اظهار کرد: متقاضیان نیازمند مسکن که اغلب مسکن اولی‌ها هستند در قالب این طرح شناسایی شدند که پیش‌بینی می‌شود با ۱۳۰ میلیارد تومان آورده متقاضیان، سرمایه‌گذاران و بخش دولتی این واحدها احداث و به بهره‌برداری برسد.

وی خاطرنشان کرد: در اردبیل و برخی از شهرها زمین مورد نیاز برای احداث یک هزار و ۵۰۰ واحد تامین شده تا در اختیار سازندگان قرار گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی اردبیل با بیان اینکه سازندگان با استفاده از تسهیلات بانکی عملیات احداث مسکن اقدام ملی را شروع کرده‌اند، افزود: بخشی از پروژه‌ها به صورت مشارکتی و بخشی نیز با همکاری بنیاد مسکن اجرایی و زمین مورد نیاز هم پیش‌بینی شده تا در اختیار متولیان امر قرار گیرد و با انتخاب پیمانکاران تا شهریورماه احداث این واحدها آغاز شود.

مسکن مهر در خط پایان
حیدری در مورد آخرین وضعیت مسکن مهر نیز بیان کرد: تا پایان تیرماه سال جاری جشن اختتام و پایان مسکن مهر در شهرهای مختلف استان برگزار خواهد شد تا پرونده مسکن مهر در استان بسته شود.

وی تصریح کرد: به غیر از شهر اردبیل و پارس‌آباد که واحدهای در اختیار راه و شهرسازی در مرحله تکمیل است در سایر شهرستان‌ها تمامی واحدهای مسکونی مهر تحویل شده بود که با اتمام واحدهای نیمه تمام برای همیشه مسکن مهر به اتمام خواهد رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور بیش از یک هزار میلیارد تومان پروژه در بخش راه و مسکن کلنگ‌زنی شده است، اظهار کرد: ۷۰۰ میلیارد تومان پروژه در سفر و ۳۰۰ میلیارد تومان نیز بعد از سفر در حوزه مسکن و راه در استان آغاز شده که تلاش می‌کنیم تا پایان دولت تدبیر و امید این پروژه‌ها به  سرانجام برسد.

حیدری نمونه این طرح‌ها و پروژه‌ها را احداث تونل دوم حیران و چهارخطه محور گرمی – بیله‌سوار توصیف کرد و گفت: با ۲۵۰ میلیارد تومان عملیات اجرایی این پروژه‌ها شروع شده است.
وی بیان کرد: چهارخطه محور اردبیل – سرچم نیز با تلاش مجموعه راه و شهرسازی استان و پیمانکاران پرتلاش شروع شده که برای این پروژه نیز ۳۰۰ میلیارد تومان منابع اعتباری در نظر گرفته شده است.

اعتبارات راه ۱۰ برابر شد
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود میانگین رشد اعتبارات حوزه راه را در استان ۱۰ برابر اعلام کرد و گفت: ۱۶ میلیارد تومان اعتبار راه‌های استان در سال ۹۶ با گذشت سه سال به ۱۶۰ میلیارد تومان رسیده است.

حیدری اظهار کرد: در سال گذشته از منابع ملی ۱۵۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و از منابع استانی نیز ۱۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار جذب راه، مسکن و حوزه بازآفرینی شده که در مجموع ۱۷۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان منابع در این بخش‌ها هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۰ درصد این منابع استانی و ۹۰ درصد ملی است که با پیگیری استاندار اردبیل و دیگر مسئولان در جذب منابع ملی موفق عمل کردیم و تمام تلاشمان بر این بوده تا از سایر استان‌ها در این زمینه عقب نمانیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در پایان به حوزه بازآفرینی نیز اشاره کرد و افزود: در بخش بازآفرینی به ارزش ۱۲ میلیارد تومان پروژه‌های متعددی در سطح استان در حال اجرا است که تخصیص ۱۰۰ درصد اعتبارات در این بخش ما را به تکمیل این پروژه‌ها امیدوار کرده است.