خودکفایی و توانمندی روستاها به‌عنوان کانون تولید و ارزش‌آفرینی،خود با آب گره‌خورده است و بی‌تردید همه تلاش می‌کنند که کوتاهی در آبرسانی به روستاها رخ ندهد و یقیناً نباید چوب راحت‌طلبی برخی بر تن رنجور اهالی روستا بنشیند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کلبه خبر، آب همان مایه حیاتی است که این روزها کمبودش در نقاط مختلف دنیا حس می‌شود و این کمبود مشکلات بسیاری برای مردم ایجاد کرده است؛ ولی در کوران این کم‌آبی، برنامه‌ریزی‌ها به سمت‌وسویی می‌رود که با مدیریت درست این عطش برطرف شود و قطعاً در آبرسانی، مناطق کم‌آبی‌تر که زخم خشکسالی بر تن آنها بیشتر دشنه زده، در اولویت قرار دارند.

در جای‌جای استان اردبیل نیز آبرسانی به مناطق کم آب در حال انجام است و دراین‌بین نیروهای جهادی و مخلص نیز وارد گود شده و شبانه‌روز در تلاش‌اند تا آب را بدون فوت وقت به مناطق موردنظر برسانند و دل اهالی را شاد کنند.

نیروهای بسیج سازندگی، برای خدمت به مردم روز و شب نمی‌شناسند و خوشحالی‌شان به لبخند مردم گره‌خورده است و همواره در کنار مردم و حامی آنها هستند؛ آنها سنگ صبور مردم‌اند و تا جایی که می‌توانند سعی در بازکردن گره از مشکلات دارند، با درد مردم اشک می‌ریزند و با شادی‌شان در پوست خود نمی‌گنجند حتی درد مردم را هم به مسئولان می‌رسانند درست مثل گلایه‌ای که اهالی اصلاندوز از قرارنگرفتن روستاهایشان در فهرست آبیاری دارند.

بسیج سازندگی مجری طرح های آبرسانی است

سرهنگ نوظهور مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس علیه‌السلام استان اردبیل در رزمایش جهادگران فاطمی ۳ شهرستان اصلاندوز درباره این گلایه و نبود برخی شهرها در فهرست آبیاری این سازمان، اعلام کرد: بسیج سازندگی فقط مجری پروژه‌های آبرسانی استان اردبیل است و هیچ نقشی در انتخاب روستاها جهت آبرسانی ندارد.

وی گفت: تمامی روستاها توسط شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل به سازمان بسیج سازندگی جهت آبرسانی ابلاغ می‌شود و بسیج سازندگی طبق فهرست ارسالی از شرکت آب و فاضلاب شروع به آبرسانی روستاهای هدف می‌کند. این در حالی است که از شهرستان‌های اصلاندوز، انگوت، کوثر و نیر حتی یک روستا در لیست ابلاغی شرکت آب و فاضلاب بسیج سازندگی ابلاغ نشده است.

نوظهور ادامه داد: باید از ریاست محترم شرکت آب و فاضلاب پرسید با نظریه کدام کارشناس خبره خود مناطق بی آب چهار شهرستان استان را از قلم انداخته است؟

وی پیشنهاد داد: یکی از کارشناسان شرکت آب و فاضلاب یک روز کنار جهادگران بسیج سازندگی در مناطق محروم حاضر شود تا فقر محرومیت بی‌آبی را به چشم خود نظاره‌گر باشند یا اگر وقت ندارند که همراه باشند لااقل لیست روستاهای بی آب را از جهادگرانی که در کنار این مردم شریف با محرومیت مبارزه می‌کنند دریافت کنند.!.

قطعاً نبود آب، این عنصر حیات‌بخش خود درد و رنج بسیاری را برای مناطق کم آب و به‌ویژه برای روستاییان به همراه دارد و درواقع توسعه روستایی که از ملزومات توسعه و آبادانی کشور است و خودکفایی و توانمندی روستاها به‌عنوان کانون تولید و ارزش‌آفرینی،خود با آب گره‌خورده است و بی‌تردید همه تلاش می‌کنند که کوتاهی در آبرسانی به روستاها رخ ندهد و یقیناً نباید چوب راحت‌طلبی برخی بر تن رنجور اهالی روستا بنشیند.

انتهای پیام/