مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: در حال حاضر 60 پروژه نیمه تمام ورزشی در سطح استان اردبیل داریم که 10 پروژه را امسال تکمیل و به بهره‌برداری رساندیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور،بهرام آقاخانی با حضور در غرفه پاسخگوئی خانه مطبوعات اردبیل اظهار کرد: ما در اولین روز دهه فجر به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۴۰ همایش پیاده‌روی را برگزار کردیم و قصد برگزاری ۴۰ همایش و جشنواره روستایی و محلی را داریم.
وی خاطرنشان کرد: با حضور معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در دو روز گذشته، افتتاح سالن‌ها و رویدادهای مختلف ورزشی و فرهنگی را در سطح استان اردبیل شاهد بودیم.
مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل به مقایسه آماری قبل و بعد از انقلاب اشاره کرد و گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ما در این استان ۷ سالن ورزشی داشتیم که الان این تعداد به ۲۳۰ سالن و مکان ورزشی افزایش یافته تا در این اماکن علاقمندان بتوانند به ارتقای نشاط و شادابی خود کمک کنند.
آقاخانی افزایش مربیان ورزشی را از ۲۵۰ نفر به ۲۵ هزار مربی، افزایش داوران را از ۱۵۰ داور به ۲۸ هزار داور در سطح استان اردبیل دانست و بیان کرد: در حوزه جوانان نیز در حالی که قبل از پیروزی انقلاب هیچ سمن فعالی نداشتیم هم اکنون ۶۳ سمن در حوزه‌های مختلف زیر نظر ورزش و جوانان فعالیت می‌کنند.
وی کسب مدال‌های رنگارنگ المپیک و پارالمپیک را با تلاش ورزشکاران این استان یادآور شد و تصریح کرد: قبل از پیروزی انقلاب تنها دو مدال المپیک داشتیم که این تعداد بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به چهار مدال المپیک و ۱۱ مدال پارالمپیک ارتقا یافته است.
مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل برخی کم و کاستی‌ها در حوزه ورزش و پائین بودن سرانه ورزشی در مناطق استان را یادآور شد و افزود: سرانه ورزشی به ۴۶ صدم مترمربع رسیده است که امیدواریم با تکمیل و بهره‌برداری از ۶۰ پروژه نیمه تمام ورزشی بتوانیم شرایط را ارتقا دهیم.
آقاخانی افزود: در این ۴۰ سال فعالیت‌های مختلفی در راستای توانمندسازی حوزه جوانان به ویژه بعد از ادغام امور جوانان با تربیت بدنی انجام شده و همچنان در قالب ستاد ساماندهی جوانان سعی داریم مشکلات این قشر را با تدبیر مناسب حل و فصل کنیم.
وی از تدوین برنامه جامع برای جوانان خبر داد و گفت: با تاکید استاندار اردبیل این برنامه تدوین شده و از سال آینده شاهد اجرایی شدن آن خواهیم بود.
دبیر شورای ورزش استان اردبیل به احصای نیازمندی جوانان در حوزه‌های اشتغال، ازدواج و تفریجات سالم اشاره و خاطرنشان کرد: در کنار برگزاری نمایشگاه توانمندی سمن‌ها در هفته درختکاری غرس یک نهال به همت جوانان را در هر منطقه شاهد خواهیم بود تا به نام و یاد شهدا این درختان به نقطه رشد و تعالی برسد.
آقاخانی همچنین از اهتمام و تاکید استاندار اردبیل در توجه ویژه به ورزش همگانی به ویژه ورزش کارکنان خبر داد و اظهار کرد: ما امسال نسبت به احصای تعداد کارکنان دولت و فراهم کردن امکانات برای ارتقای سلامت‌ آنها برنامه‌ریزی کردیم اما به دلیل عدم مشارکت برخی دستگاه‌های اجرایی موفق نشدیم به شکل کامل برنامه‌های توسعه ورزش کارکنان را اجرایی و عملیاتی کنیم.
وی در مورد میزبانی اردبیل از رویدادهای جهانی و بین‌المللی نیز بیان کرد: قرار است خرداد ماه مسابقات والیبال ملت‌های جهان با حضور کشورهای فرانسه، استرالیا، آلمان و ایران برگزار شود و در کنار آن قرار است مسابقات آسیایی کانوپولو در شورابیل با احداث زیرساخت‌ها برگزار شود.
مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل اضافه کرد: اهالی استان اردبیل و تماشاگران خونگرم از این استان همواره از چنین رویدادهایی حمایت کرده و ما شاهد میزبانی آبرومند این رویدادها در استان اردبیل بودیم.
آقاخانی همچنین به میزبانی اردبیل برای برگزاری مسابقات بین‌المللی ووشو با حضور ۱۰ کشور در مرداد ماه سال آینده اشاره کرد و گفت: ۸۵ درصد اعتبارات این رویدادها به صورت ملی تامین شده و مابقی نیز با عنایت استاندار اردبیل تامین می‌شود تا در فصل گردشگری شاهد حضور گرم مسافران و گردشگران در اردبیل برای دیدن این رویدادها باشیم.
وی در مورد تیم فوتبال شهرداری اردبیل بیان کرد: با توجه به ماموریت شهرداری در تیم‌داری و نامه‌نگاری‌های انجام شده در این زمینه اظهار کرد: ما نامه‌ای را به دستگاه‌های نظارتی و ورزش و جوانان ارسال کردیم و مدعی هستیم که شهرداری تیمی آماتور است و حمایت شهرداری از این تیم هیچ ممنوعیت قانونی ندارد که در صورت اصرار مسئولان نظارتی بر عدم پشتیبانی شهرداری از این تیم ما از ظرفیت بخش خصوصی در این باب استفاده خواهیم کرد.
خبرنگار – شهرام جباری