نماینده مردم استان اردبیل در نخستین جلسه مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: مردم کوثر خیالشان راحت باشد که آب سدگیوی هیچ وقت به اردبیل منتقل نخواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری خبری و اطلاع رسانی «کلبه خبر»،  نخستین جلسه مجمع نمایندگان استان اردبیل امروز در شهرستان کوثر و در دفتر کارگاه پایاب سد گیوی برگزار شد.

مسائل اولویت‌دار شهرستان‌ها پیگیری خواهد شد

صدیف بدری رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل در این جلسه اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام شده با نمایندگان شهرستان‌ها، مقرر شده است که بازدیدهای میدانی از تک‌تک حوزه‌های انتخابی در راستای بررسی و رفع مسائل اولویت‌دار شهرستان‌ها انجام گیرد.

وی ادامه داد: نخستین بازدید میدانی مجمع نمایندگان استان و برخی از مسئولین استانی و شهرستانی از جنوب استان انجام یافت که با پیگیری‌های مستمر تمامی مصوبات عنوان شده عملیاتی شود.

بدری افزود: از جمله مصوبات ذکر شده در نخستین جلسه مجمع نمایندگان استان اردبیل تجهیز تمامی امکانات اتاق عمل و دیگر امکانات بیمارستان ۳۲ تختخوابه گیوی، تخصیص یک دستگاه بیل میکانیکی چرخ زنجیری به شهرداری گیوی، تخصیص ۱۰۰ میلیارد ریال به بهسازی و تعریض جاده گیوی به فاراب و تخصیص نقدی ۱ هزار میلیاردتومانی برای آغاز شبکه پایاب سد گیوی است.

آب اردبیل از سد شهریار تأمین می‌شود

نیکزاد، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه این جلسه گفت: قبلاً هم به اطلاع مردم شهرستان کوثر رسانده‌ام، اکنون نیز تأکید می‌کنم که آب سد گیوی هیچ‌وقت به اردبیل منتقل نخواهد شد و آب موردنیاز اردبیل از سد شهریار واقع در شهرستان میانه آذربایجان شرقی صورت خواهد گرفت.

نمایندگان استان اردبیل در راستای رفع مسائل و مشکلات منطقه‌ای از پروژه‌های اولویت‌دار شهرستان کوثر بازدید و دستور رفع موانع این پروژه‌ها را صادر کردند.

گفتنی است که جلسه جمع‌بندی بررسی مسائل و مشکلات شهرستان کوثر در دفتر کارگاه پایاب سد گیوی با حضور مسئولان شهرستانی، استانی و همچنین مجمع نمایندگان استان برگزار شد.