استاندار اردبیل گفت:بر اساس هماهنگی‌های مسؤولان استانی و نمایندگان با شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور، مقرر شده عملیات زیرسازی پروژه راه‌آهن اردبیل - میانه تا پایان آبان‌ماه به اتمام برسد.

به گزارش به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کلبه خبر، شنیده شدن سوت قطار در اردبیل و اتمام پروژه راه آهن اردبیل سالها است که  به مطالبه اصلی مردم این استان تبدیل شده است،  اما  سید حامد عاملی استاندار اردبیل در نشست بررسی آخرین وضعیت پروژه راه‌آهن اردبیل، بزرگراه سرچم و پروژه‌های شهری اردبیل که با حضور نمایندگان مردم اردبیل در مجلس و معاونان وزیر راه‌وشهرسازی برگزار شد، اعلام  کرد که  تاکنون ۱۱۰ کیلومتر از مسیر ریلی ۱۷۵ کیلومتری اردبیل – میانه ریل‌گذاری شده است.

طبق گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی، با تاکید اهمیت این پروژه برای مردم استان اردبیل بیان داشت: بر اساس هماهنگی‌های مسؤولان استانی و نمایندگان با شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور، مقرر شده عملیات زیرسازی پروژه راه‌آهن اردبیل – میانه تا پایان آبان‌ماه به اتمام برسد.

راه‌آهن اردبیل با اتصال به پارس‌آباد دارای مزیت ارتباطات تجاری و اقتصادی می‌شود

استاندار اردبیل تصریح کرد : راه‌آهن اردبیل – میانه با اتصال به پارس‌آباد دارای مزیت ارتباطات تجاری و اقتصادی با کشورهای همسایه خواهد شد که در این راستا مقرر شده تا شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور نسبت به پیگیری و اخذ مجوز ماده ۲۳ پروژه راه‌آهن اردبیل – پارس‌آباد اقدام کند.

عاملی تصریح کرد: ایجاد بارانداز ریلی در تازه‌کند پارس‌آباد مصوبه هیأت دولت بوده که توافقات اولیه با کشور جمهوری آذربایجان نیز در این خصوص انجام شده است و برای اجرایی شدن این پروژه، در هفته پیش رو پیش‌نویس طرح توجیهی تنظیم و ارائه می‌شود.

 مطالعات پروژه راه آهن اردبیل در سال ۷۶  آغاز و در سال ۸۱ توسط رئیس جمهور وقت، وعده راه اندازی اش داده شده بود، اما پس از گذشت دو دهه، همچنان مردم استان اردبیل در انتظار شنیدن سوت قطار هستند.
انتهای پیام/