مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: اخذ هرگونه هزینه در مبادی ورودی مناطق نمونه گردشگری کاملا غیرقانونی است و با عاملان این مساله باید برخورد شود.

گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، نادر فلاحی تصریح کرد: اخذ هرگونه هزینه در مبادی ورودی مناطق نمونه گردشگری کاملا غیرقانونی است و با عاملان این مساله باید برخورد شود.

وی گفت: طبق قانون اخذ هزینه در مناطق نمونه گردشگری غیرقانونی است اما متاسفانه این اقدام در چند منطقه نمونه در سطح استان انجام می گیرد که باید متوقف شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تاکید کرد: این موضوع می تواند باعث آزردگی خاطر گردشگران در استان شود و ما باید از انجام هرگونه عملی که منجر به این اتفاق می شود جلوگیری کنیم.

فلاحی با اشاره به اینکه مناطق نمونه گردشگری استان اردبیل هرساله پذیرای میهمانان بسیاری از داخل و خارج کشور است، بیان داشت: اداره کل میراث فرهنگی استان در نظر دارد با برگزاری جشنواره ها و برنامه های متعدد در مناطق نمونه گردشگری در رونق هرچه بیشتر آنها کوشا باشد.

استان اردبیل با دارا بودن ۳۷ منطقه نمونه گردشگری از جمله شورابیل، بولاغلار نیر، آلوارس سرعین و فندقلو نمین از جمله قطب های گردشگری کشور محسوب می شود.

انتهای پیام/