مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات اردبیل از افزایش ۱۴۰ هزار و ۱۶۰ مشترک تلفن همراه در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، بهروز رزمی با اشاره به افزایش پهنای باند تلفن همراه شرکت ارتباطات سیار در استان گفت: تعداد مشترکین تلفن همراه شرکت ارتباطات سیار در اواخر سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷، ۱۸.۳۹ درصد رشد داشته است.

وی از افزایش ۱۴۰ هزار و ۱۶۰ مشترک تلفن همراه شرکت ارتباطات سیار نسبت به اواخر سال ۹۷ خبر داد و گفت: با اقدامات انجام شده تعداد مشترکان همراه اول از ۷۳۳ هزار و ۴۹ مشترک با ضریب نفوذ ۵۶/۸۷ درصد به ۸۷۳ هزار و ۲۰۹  مشترک با ضریب نفوذ ۶۷.۳۳ درصد در اواخر سال ۹۸ رسیده است.

مدیرکل فناوری ارتباطات و اطلاعات اردبیل با بیان اینکه در سال ۹۸، تمامی ۱۴۹ سایت GSM روستایی به تکنولوژی نسل دوم ارتقا یافت خاطرنشان کرد: ۵۳۶ سایت با تکنولوژی نسل دوم، ۳۲۲ سایت با تکنولوژی نسل سوم و ۲۷۱ سایت با تکنولوژی نسل چهارم شرکت ارتباطات سیار در سطح استان اردبیل فعال است.

وی اظهار کرد: در اواخر سال ۹۷، تعداد کل سایت های شرکت ارتباطات سیار در سطح استان، ۹۲۷ سایت بود که با ارتقا و ایجاد سایت های جدید و تلاش نیروهای متخصص هم اکنون تعداد کل سایت های شرکت ارتباطات سیار در استان به یک هزار و ۱۲۹ سایت رسیده است.