رییس فدراسیون بوکس از اقدام سریع این فدراسیون برای کمک به بوکسور کردستانی که کولبری می‌کند، خبر داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، خبردار شدن از کولبری ملی‌پوش بوکس نه تنها اهالی این رشته را تحت تاثیر قرار داده، بلکه تعجب و ناراحتی خیلی از مردم را به همراه داشته است. مهدی خسروی، جوانی که در یک خانواده ۱۱ نفره در مریوان زندگی می‌کند، در حالی که سابقه حضور در تیم ملی بوکس امید را هم دارد، برای اینکه مخارج زندگی‌اش را تامین کند، مجبور به کولبری در ارتفاعات کردستان شده است.


اینکه یک جوان همزمان با ورزش حرفه‌ای و تحصیل چند بار در هفته این خطر را به جان بخرد و برای درآمد ۲۰۰ هزار تومانی اقدام به کولبری کند؛ اتفاقی است که حتی رییس فدراسیون بوکس هم از آن ابراز تاسف می کند. 


به نظر می‌رسد انتشار عکس‌ها و ویدیوهایی از این بوکسور کردستانی باعث شده تا فدراسیون برای کمک به او گام‌هایی بردارد. رییس فدراسیون نامه نگاری‌ها را آغاز کرده و از تلاش خود برای کمک به این جوان کردستانی خبر می دهد. 


حسین ثوری، رییس فدراسیون بوکس در پاسخ به سوال “ورزش‌سه” مبنی بر اینکه از شرایط زندگی مهدی خسروی باخبر بوده یا خیر، گفت: واقعا من و سایر همکارانم در فدراسیون از این موضوع هیچ اطلاعی نداشتیم و من هم در این یکی،‌ ۲ روز از طریق فضای مجازی متوجه این اتفاق شدم. وقتی این صحنه‌ها را دیدم، خیلی تاسف خوردم که چرا شرایط اقتصادی در کشور به سمتی رفته که جوانی برای نان شب خودش مجبور است چنین خطراتی را به جان بخرد و به دل کوه بزند. 


حالا که فدراسیون بوکس از این موضوع مطلع شده، قطعا اهالی ورزش از حسین ثوری و همکارانش در فدراسیون انتظار دارند گام هایی برای کمک به این جوان کردستانی بردارند. رییس فدراسیون بوکس در این باره افزود: امثال این جوان در کشور ما کم نیستند. با این حال هر کاری از دست من به عنوان متولی رشته بوکس بربیاید، انجام می‌دهم. برای شروع امروز مکاتبه ای با اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان انجام دادم. در نامه‌ای مهدی خسروی را معرفی کردم و از مسئولان ورزش استان کردستان خواستم که این ورزشکار را تحت پوشش قرار دهند. او را به زودی به تیم ملی امید هم دعوت می کنیم و خودم نیز از این بوکسور دلجویی خواهم کرد. تا الان هم اگر اقدامی برای او نکردیم، اطلاعی از وضعیتش نداشتیم. البته همین الان می دانم خیلی از ورزشکاران دیگر در کشور هستند که شاید در چنین وضعیتی زندگی می کنند. 


سوال بعدی “ورزش‌سه” از رییس فدراسیون بوکس این بود: «آیا وضعیت زندگی مهدی خسروی باعث می شود او را به تیم ملی دعوت کنید؟». ثوری هم در پاسخ گفت: اصلا اینطور نیست. مهدی خسروی پیش از این هم توسط کمیته فنی به تیم ملی امید دعوت شده بود، اما اردوی این تیم تعطیل شد. حالا برای برگزاری اردوی دوباره دعوتش می‌کنیم. البته برای تیم ملی بزرگسالان هم این جوان با امید احمدی‌صفا مبارزه کرد که احمدی صفا توانست او را شکست دهد. 


رییس فدراسیون بوکس درباره اینکه اداره کل ورزش استان کردستان درخواست او را برای کمک به مهدی خسروی پذیرفته یا خیر، گفت: ما تازه امروز نامه نگاری کردیم. آن ها قطعا طبق قوانین و مقررات می توانند به این جوان کمک کنند. به هر حال باید به این ورزشکار جوان کمک کرد تا بتواند درس بخواند و زندگی‌اش را بگذراند. او باید زندگی آبرومندانه‌ای داشته باشد. این یک مساله ملی است و تنها فدراسیون بوکس نمی تواند از پس چنین مساله ای بربیاید. فدراسیون متولی ایجاد شغل برای ورزشکاران نیست و باید افراد نخبه را از سراسر کشور جمع کند و به مسابقات بین المللی بفرستد. 


ثوری در پایان از جوی هم که علیه مسئولان بعد از انتشار خبر کولبری ملی پوش بوکس ایجاد شده، انتقاد کرد و گفت: آن هایی که از این اتفاق سوءاستفاده کردند و در ظاهر دلسوزی می کنند، بروند ببینند باعث و بانی تحریم ها چه کسانی و چه کشورهایی هستند. به نظر می رسد برخی از اتفاقی که برای این بوکسور رخ داد، حتی خوشحال و هیجان زده هستند!

  • منبع خبر : ورزش سه