اولین نوزاد پسر به روش درمان ناباروری IVF در بیمارستان علوی اردبیل چشم به جهان گشود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، محمد رضا رضایی بنام در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه شاهد به ثمر نشستن زحمات مجموعه مسئولین و متخصصین دانشگاه در حوزه درمان ناباروری به روش IVF و سایر روش‌های علمی بودیم که از سال ۹۷ آغاز به کار کرده و زیرساخت‌های فنی تجهیزاتی و علمی از ابتدای سال ۹۷ تکمیل و خدمات لازم بر اساس استانداردهای جهانی و کشوری بر روی زوج های نابارور عملاً شروع شد که در حال حاضر نتایج ارزشمند آن را شاهد هستیم.

وی افزود از ابتدای سال ۹۷ تاکنون تعداد هشتصد پرونده در مرکز ناباروری دانشگاه تشکیل شده و خدمات ناباروری به روشهای مختلف زیر نظر متخصصین رشته های زنان، ارولوژی، پاتولوژی، آزمایشگاه و جنین شناسی ارائه می شود .

وی در ادامه به ارائه خدمات درمانی پیچیده و فوق تخصصی اشاره کرد و افزود مرکز درمان ناباروری دانشگاه علوم پزشکی به عنوان اولین مرکز دولتی در استان با تعرفه دولتی و با ۸۵% تخفیف خدمات ویژه را به مراجعین ارائه می‌دهد و در موارد خاص افرادی که تحت شیمی درمانی یارادیوتراپی بوده و یا معرفی‌نامه از بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) دارند به طور رایگان بدون دریافت هیچ گونه وجهی خدمات لازم ارائه می‌شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد:  ۲۴ مورد تولد موفق حاصل روشهای مختلف درمانهای ناباروری داشتیم و دهها مادر باردار دیگر درانتظار تولد فرزندشان هستند.

وی با اشاره به تولد اولین نوزاد حاصل روش درمانی IVf گفت: باتوجه به مدت کوتاه شروع فعالیت این مرکز، جزو موفقیت‌های ارزشمند دانشگاه در تکمیل زیرساخت های تخصصی و فوق تخصصی به شمار میرود و در آینده نزدیک شاهد تولد چندین نوزاد دیگر به همین روش خواهیم بود.

انتهای پیام/