مشاور وزیر و مدیرکل امور استان های وزارت جهاد کشاورزی به تولیدکنندگان در خصوص معدوم سازی جوجه یک روزه هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کلبه‌خبر، به نقل از خبرگزاری صداو سیما،  مشاور وزیر و مدیرکل امور استان های وزارت جهاد کشاورزی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات مرغداران استان اردبیل افزود: معدوم سازی جوجه یک روزه عملی غیراخلاقی، غیرشرعی و غیرقانونی بوده و فرد متخلف تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.

هوشنگ محمدی با انتقاد از معدوم سازی انبوه جوجه یک روزه در استان اردبیل، انتشار ویدئوی این کار غیرقابل توجیه در فضای مجازی را قبیح‌تر از خود این اقدام دانست و بیان کرد: این عمل خوراکی برای معاندین نظام جمهوری اسلامی ایران تولید کرده است.

مدیرکل امور استان های وزارت جهاد کشاورزی با قدردانی از دستگاه قضائی در سراسر کشور به ویژه از درایت و تیزبینی دادگستری و دادستان استان اردبیل در ورود به موقع به موضوع معدوم سازی انبوه جوجه یک روزه در این استان اظهار کرد: تولیدکنندگان جوجه یکروزه از شتابزدگی در مدیریت تولیدات خودداری کنند.

وی اضافه کرد: با تدبیر وزارت جهاد کشاورزی، تمهیدات مناسبی برای حمایت از مرغداران سراسر کشور فراهم شده است و مسیر  صادرات جوجه یکروزه نیز هموار شده است و مشکلی در تامین نهاده‌های مورد نیاز مرغداران وجود ندارد و هم اکنون تمام نیاز مرغداران از طریق سامانه قابل خرید بوده و محموله خریداری شده از بنادر کشور در حال حمل به سراسر استان‌هاست.