رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل بر توسعه و تقویت نقش دانشگاه آزاد اسلامی در امر توسعه‌ی گردشگری استان به خصوص شهر توریستی سرعین تاكید كرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، اسحاق رسولی در نشست تخصصی صنعت گردشگری پایدار سرعین اظهار کرد: در هر جامعه‌ای دانشگاه نقش پیشرو در توسعه‌ی دارد و این دانشگاه است که می‌تواند مسیر درست را ترسیم و هدایت کند.

وی افزود: انتظار این است که دانشگاه مسائل و مشکلات، نقاط ضعف و قوت جامعه را بداند و برای این منظور باید ارتباط خود را با بدنه‌ی جامعه و تشکل‌های مردمی تقویت کند.

رسولی ادامه داد: دنبال این هستیم که ارتباطمان را در جامعه تقویت کنیم و برای این منظور سه ارزش اجتماعی تعالی معنوی، مسأله‌محوری و نوآوری را در کنار فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی تعریف کرده‌ایم.

وی به موضوع راه‌اندازی یونی‌هتل در سرعین اشاره کرد و گفت: با همکاری مدیران هتل‌ها، رستوران‌ها و آبدرمانی‌ها آموزش‌های تخصصی در اختیار کلیه‌ی عوامل اجرایی آن‌ها قرار می‌گیرد و در این دوره‌ها سعی می‌شود از بهترین اساتید داخلی و خارجی استفاده شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل بیان کرد: محورهای توسعه در امر مسئولیت اجتماعی دانشگاه در شهر سرعین، گردشگری و سلامت تعریف شده و تمرکز تمامی فعالیت‌ها به خصوص تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالیت‌های فناورانه در این دو حوزه است.

این پژوهشگر ابراز کرد: اگر در چرخه‌ی صنعت، پژوهش و تحقیق نباشد، آن چرخه ناقص است و صنعت گردشگری استان که محور اصلی توسعه‌ی استان به حساب می‌آید از تحقیق و پژوهش کم‌بهره است و آموزش‌های تخصصی و مستمر وجود ندارد.

رسولی گفت: در نیازسنجی به افرادی نیاز است که درگیر موضوع بوده و چالش‌ها و موانع را درک کرده است به همین دلیل برای توسعه‌ی گردشگری شهر سرعین باید تشکل‌ها و بخش‌های خصوصی محور کار باشند و دانشگاه آزاد اسلامی نیز می‌تواند ورود کرده و حلقه‌های مفقوده و ناقص را ترمیم کند.

انتهای پیام/