با تلاش ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل دو دستگاه خودرو وانت نیسان حامل 158 اصله چوب آلات قاچاق جنگلی توقیف و محموله قاچاق ضبط شد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، شهامت هدایت مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل در با اعلام این خبر گفت: این تعدادچوب آلات قاچاق جنگلی توسط افراد سودجو وفرصت طللب که توسط دو دستگاه  وانت نیسان دستگاه در جاده اردبیل سرچم حمل می شد با هوشیاری و اقدام بموقع ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی استان توقیف و محموله چاقاق ضبط شد.

وی افزود: در این رابطه دو متخلف دستگیر و با تشکیل پرونده جهت رسیدگی به مراجع قضایی استان معرفی شده اند.

هدایت اظهار کرد: نیروهای یگاه حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان بصورت شبانه روزی و با کنترل گلوگاههای قاچاق استان فعالیت داشته و با متخلفین برخورد جدی خواهند داشت.

وی از مردم و دوستداران طبیعت خواست در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و قاچاق هر گونه فرآورده های جنگلی ومرتعی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب مراتب را به شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان که به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارشات مردمی بوده اطلاع دهند.

هدایت تصریح کرد:‌ حفاظت از منابع طبیعی و تلاش برای مبارزه با قاچاق چوب‌آلات جنگلی وظیفه‌ای همگانی بوده که انتظار می‌رود در این زمینه مردم همکاری و مشارکت لازم را داشته و با مشاهده چنین مواردی مراتب را اطلاع‌رسانی کنند تا بتوانیم از تخریب منابع طبیعی جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/