استاندار اردبیل گفت:جابجایی دام زنده بدون مجوز دامپزشکی و ازمحورهای اصلی و مبادی خروجی استان تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور،اکبر بهنام جو در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اظهار کرد:با توجه به اینکه استان اردبیل قطب دامپروری است و انتقال دام در داخل استان بالاجبار صورت می گیرد در این زمینه دستگاه های متولی باید هماهنگی لازم را داشته باشند تا مشکلی برای مردم و دامپروران ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه برای پیشگیری از افزایش قیمت گوشت قرمز و سفید در استان باید تمهیدات لازم اندیشیده شود، افزود:سازمان جهاد کشاورزی با همکاری دستگاه های مرتبط باید دام های زنده را پلاک گذاری کنند تا در مورد شناسایی و نظارت زمان انتقال دام از مبدا به مقصد مشکلی متوجه دستگاه های اجرایی و نظارتی نشود.

بهنام جو اظهار کرد: خروج دام مولد از استان اردبیل ممنوع شده است و در این زمینه لازم است شهروندان نیز با نظارت و اطلاع رسانی در مورد خروج غیرقانونی دام زنده سبک و سنگین دستگاه های متولی امر مبارزه با قاچاق کالا را همراهی کنند.

وی با بیان اینکه ۲۵۰ دامداری صنعتی در استان فعال هستند افزود: این دامداری ها دارای شناسنامه بوده و دام های موجود پلاک کوبی شده اند و باید با تلاش دستگاه های متولی سعی شود دامپروری های سنتی نیز دام های خود را پلاک کوبی کنند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه مرزهای استان از امن ترین مرزهای کشور است افزود: از مرزهای شمالی استان حتی یک مورد قاچاق کالا و دام گزارش نشده است و این از مزیت های استان محسوب می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ثبت و شناسایی انبارها در استان جدی گرفته شود و نسبت به راست آزمایی توسط کارشناسان ذیصلاح اقدام صورت گیرد و گزارش دقیق آمارها ارائه شود.