معاون استاندار اردبیل گفت: بر اساس آمارهای استخراج شده نیاز استان به مرغ روزانه حدود ۹۰ تن بوده و این در حالی است که میزان کشتار مرغ کمتر از ۷۰ تن شده است؛ این موضوع نشانگر خروج مرغ زنده از استان است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری حرف آور، ارژنگ عزیزی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان با بیان اینکه تیم های گشت و کنترل بر بازار با همکاری بسیج و دادستانی افزایش می یابد، از برخورد شدید با متخلفان با ورود دادستان خبر داد.

عزیزی نظارت بر عملکرد نانوایی ها را از جمله مهم ترین اقدامات تیم های بازرسی عنوان کرد و گفت: با توجه به تفاوت قیمت آرد سهمیه ای و آزاد نظارت بر این بخش بیشتر شده و لازم است نانوایان توجه به  ساعت پخت و کیفیت را مد نظر قرار دهند.

معاون استاندار اردبیل همچنین به افزایش قیمت مرغ در چند روز اخیر اشاره کرد و از تلاش برای جلوگیری از افزایش قیمت این کالای اساسی خبر داد.

وی گفت: بر اساس آمارهای استخراج شده نیاز استان به مرغ روزانه حدود ۹۰ تن بوده و این در حالی است که میزان کشتار مرغ کمتر از ۷۰ تن شده است.

عزیزی افزود: این موضوع نشانگر خروج مرغ زنده از استان بوده که تلاش می شود با همکاری تولیدکنندگان نیاز استان تامین و تولیدات مازاد از استان خارج شود.

معاون استاندار اردبیل هماهنگی برای تامین نهاده های دامی برای تولیدکنندگان و افزایش جوجه ریزی را از جمله برنامه ریزی هایی دانست که با هدف جلوگیری از کمبود مرغ در ماه های آینده انجام می شود.