رئیس جمهور گفت: ایستادگی مردم آذربایجان‌شرقی در برابر سلطه طلبی بیگانگان زبانزد همگان است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کلبه خبر،به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز پنج شنبه در بدو ورود به استان آذربایجان شرقی در فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز و در جمع خبرنگاران  اظهار کرد: آذربایجان شرقی دیار ۱۰ هزار شهید و ۲۴ هزار جانباز است و به برکت الهی و اخلاص مردم خود گام‌های بلندی را برداشته و ایستادگی مردم این خطه در برابر زورگویی و سلطه‌گری و نهضت مشروطه و قیام ۲۹ بهمن زبانزد همه است.

وی بیان داشت: این استان حقیقتا در دفاع مقدس خوش درخشیده و سرداران بزرگ اسلام و این خطه نمونه بارز می‌باشند و به راستی این خطه مهد زنان و مردان بزرگ است و علامه طباطبایی، علامه امینی، علامه جعفری و امام جمعه‌های شهید آن به عنوان الگو در جهان هستند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: آذربایجان شرقی افتخارات بزرگی دارد و ظرفیت‌های زیادی هم دارد و ظرفیت‌های معدنی، صنعتی و کشاورزی آن بسیار بالاست و می‌توان از این استان به عنوان استان تولید، تجارت و  صادرات یاد کرد.

وی ابراز کرد: در سفر استانی قرار است نهضت اتمام پروژه‌های نیمه تمام را دنبال کنیم که پروژه‌هایی از قبیل  راه‌آهن میانه- تبریز  بسیاری از معادن، شرایط چرم سازی مواردی هستند که باید حل شود و باید بعد از پروژه‌های نیمه تمام پروژه جدیدی را شروع کنیم و امیدواریم در این کار که جدی این است، پروژه های نیمه تمام به یک سامان برسند.

رئیسی با بیان اینکه از قبل همه موضوعات استان مورد بررسی قرار گرفته است ‌و با تعامل و مشورت از طریق استاندار و نماینده ولی فقیه، نمایندگان مجلس و نخبگان لیست بلندی تهیه شده است که در جلسه شورای اداری این کارهای نیمه تمام به چه شکل خواهد شد، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس جمهور متذکر شد: البته کارهایی هم باید در تهران دنبال شوند چراکه این استان همیشه سربلند در امتحان الهی بودند و هیچ جا برای انقلاب کم نگذاشته‌اند.

انتهای پیام/