استاندار اردبیل گفت: ایجاد زیرساخت های لازم برای اجرای طرح های گردشگری ضروری است و در همین راستا، هر سال 40 کیلومتر به بزرگراه های استان اضافه می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، اکبر بهنام جو در اولین کنفرانس گردشگری در دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: دانشگاه محلی برای توسعه علم با تربیت منابع انسانی متخصص در رشته های مختلف است و توسعه تمام بخش ها از دانشگاه آغاز می شود.
وی با بیان اینکه در راستای توسعه استان، دانشگاه ها میزبان کنفرانس های مختلف می شوند افزود:با همکاری و برنامه ریزی سایر دستگاه های اجرایی این چالش های گردشگری و کشاورزی با محوریت استان اردبیل برگزار می شود.
استاندار اردبیل افزود: برنامه های توسعه محور چشم انداز ۱۴۰۰ با تلاش و همت اداره کل میراث فرهنگی بصورت تخصصی تدوین و در آینده نزدیک اجرایی می شود.
وی گفت: ایجاد زیرساخت های لازم برای اجرای طرح های گردشگری ضروری است و هر سال ۴۰ کیلومتر به بزرگراه های استان اضافه می شود.
بهنام جو اتصال استان اردبیل به شبکه ریلی کشور در پایان سال۹۹ را یاد اور شد و گفت: در دهه فجر ۹۹ راه آهن اردبیل به میانه تکمیل و به بهره برداری می رسد که به نوبه خود برای جذب توریست و مسافر گردشگری نقش اساسی دارد.
وی ویژگی های آب و هوای متنوع فصول سال استان را منحصر بفرد بر شمرد و افزود: برای افزایش گردشگر در پاییز و زمستان طرح زمستان بیدار اجرایی شده و به همین منظور با راه اندازی سه مورد دیگر از پیست اسکی، تعداد پیست اسکی در استان به ۴مورد افزایش می یابد.
این مسئول توسعه گردشگری را در سایه حمایت و مشارکت بخش خصوصی و بانکها امکان پذیر دانست و اظهار کرد: فرصت های خوب برف زمستانی و استفاده از نعمت های الهی و وجود منابع طبیعی در نقاط مختلف می تواند ظرفیت گردشگری در استان را افزایش دهد.
بهنام جو وجود آب های گرم معدنی در شهرستان های استان را از نعمت الهی بر شمرد و گفت: در کنار آبهای گرم معدنی آموزش پزشکان آبدرمانی در کشورهای ترکیه و ایتالیا ضرورت داشت که این امر مهم عملی می شود.
وی افزود:ماندگاری مسافران در استان با افزایش تنوع گردشگری و مجتمع های تفریحی و آبدرمانی با سرمایه گذارای های بخش خصوصی دور از انتظار نیست و باید همه دستگاه ها با همکاری و برنامه ریزی میزان اشتغال در این بخش ها را افزایش دهیم.
استاندار اردبیل برگزاری کنفرانس های بین المللی و منطقه ای را برای استان اردبیل مغتنم بر شمرد و اظهار کرد:با برگزاری این کنفرانس ها توسعه همه جانبه را شاهد خواهیم بود به شرطی که نتیجه همایش ها عملی و اجرایی شود.

انتهای پیام/