مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: مکان‌یابی ناحیه صنعتی اصلاندوز انجام شده و اراضی مورد نظر به زودی به تملک شرکت شهرک‌های صنعتی در خواهد آمد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کلبه خبر،محمد اهلی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران  در خصوص طرح احداث ناحیه صنعتی اصلاندوز مغان اظهار داشت: این طرح که در سال ۱۳۹۹ در شورای برنامه‌ریزی مصوب شده بود با پیگیری‌های صورت گرفته، تملک و ثبت سند مالکیت این ناحیه صنعتی به زودی به سرانجام خواهد رسید.

وی افزود: از زمان تصویب ایجاد این ناحیه در شورای برنامه‌ریزی استان، تلاش‌ها برای مکان‌یابی و تملک اراضی مورد نیاز آغاز شد که خوشبختانه با همراهی دستگاه‌ها و ارگان‌های مربوطه، مکان‌یابی ناحیه انجام شده و اراضی مورد نظر به زودی به تملک شرکت شهرک‌های صنعتی در خواهد آمد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل بیان کرد: در چند سال گذشته مجوز احداث و توسعه چندین شهرک و ناحیه صنعتی در شورای برنامه‌ریزی مورد تصویب قرار گرفته بود که احداث ناحیه صنعتی اصلاندوز در شمال استان نیز جزو یکی از این مصوبات بود.

وی مساحت این ناحیه صنعتی را در حدود ۲۵ هکتار اعلام کرد و ادامه داد: موقعیت شهرستان اصلاندوز را با توجه به واقع شدن در منطقه مرزی با کشور جمهوری آذربایجان، بسیار حائز اهمیت است و مناطق مرزی با توجه به مجاورت با کشورهای همسایه، ظرفیت بالقوه‌ای برای سرمایه‌گذاری و افزایش تولید و صادرات دارند که باید از این ظرفیت مهم برای توسعه صنعت استان استفاده کنیم.

اهلی با اشاره به لزوم توجه هرچه بیشتر به شهرک‌های صنعتی، بیان کرد: با توجه به تکمیل ظرفیت برخی از شهرک‌های صنعتی، توسعه و ایجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی جدید باید به طور جد مورد توجه مسؤولان استانی واقع شود.

وی با بیان اینکه برای از دست ندادن سرمایه‌گذار باید به دنبال توسعه شهرک‌های صنعتی باشیم، گفت: با توجه به زیرساخت‌های تامین شده در شهرک‌های صنعتی و آماده بودن امکانات و تاسیسات، این مکان بهترین محل ممکن برای استقرار سرمایه‌گذاران است که نبود آن باعث فرار سرمایه‌گذاران خواهد شد.

انتهای پیام/