مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: دولت در سال جدید با افزایش حدود 47 درصدی دستمزد کارگران گامی اساسی در ترمیم معیشت کارگران برداشت ولی باز فاصله و شکاف اساسی بین نیاز معیشتی و میزان حقوق و دستمزد کارگران دیده می‌شود.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، قاسم رحیمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: در سال رونق تولید تمام کارفرمایان و صاحبان واحدهای تولیدی اهتمام جدی دارند تا در کنار حفظ نیروی کار موجود حتی به افزایش اشتغال و برنامه‌ریزی در راستای تولید مضاعف همت کنند.

وی با اشاره به نامطلوب بودن وضعیت معیشت کارگران گفت: دولت در سال جدید با افزایش حدود ۴۷ درصدی دستمزد کارگران گامی اساسی در ترمیم معیشت کارگران برداشت ولی باز فاصله و شکاف اساسی بین نیاز معیشتی و میزان حقوق و دستمزد کارگران دیده می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: جامعه کارگری به رغم این تنگناهای معیشتی که بخشی از آن تحمیل شده از سوی دشمنان در پی تحریم‌های ناجوانمردانه است، در فضای جنگ اقتصادی به عنوان سربازان خط مقدم تولید حضور جدی و موثر دارد.

رحیمی اظهار کرد: در حال حاضر ۱۰۹ هزار نفر کارگر در سطح استان در جبهه تلاش و مجاهدت از استقلال اقتصادی و رونق تولید حمایت و صیانت می‌کنند و باید تلاش شود تا مشکلات این قشر به حداقل برسد.

وی تصریح کرد: به نسبت سال گذشته هشت هزار نفر به نیروی کار و کارگری استان اردبیل افزوده شده و ما در گرامیداشت این هفته شاهد تجلیل و تکریم از زحمات تلاشگرانی بودیم که در جبهه اقتصادی به رغم تحریم دشمنان مجاهدتی ماندگار دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از تدارک ۱۰۰ برنامه در گرامیداشت این هفته خبر داد و گفت: در نخستین روز هفته کار و کارگر و با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور چندین پروژه حوزه کارگری افتتاح شده و به بهره‌برداری رسید.

رحیمی با بیان اینکه در استان اردبیل ما با کمترین تنش کارگری و نیز تعطیلی واحدهای تولیدی روبه‌رو هستیم، تصریح کرد: در سال رونق تولید تمام کارفرمایان و صاحبان واحدهای تولیدی اهتمام جدی دارند تا در کنار حفظ نیروی کار موجود حتی به افزایش اشتغال و برنامه‌ریزی در راستای تولید مضاعف همت کنند.

انتهای پیام/