مشاور مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در امور بین الملل گفت: طی رایزنی های انجام شده با دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، مرکز جراحی موقت در هتل کلینیک کوثر در شهرستان بیله سوار راه اندازی می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، عبدالرحمن ولایتی تصریح کرد: طی رایزنی های انجام شده با دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، مرکز جراحی موقت در هتل کلینیک کوثر در شهرستان بیله سوار راه اندازی می شود.

وی گفت: در راستای تعریف، تقویت و توسعه گردشگری سلامت در استان اردبیل و به پشتوانه دانشگاه علوم پزشکی و همچنین با استفاده از ظرفیت های نیروی انسانی تخصصی و فوق تخصصی در نظر داریم این قابلیت را در اختیار گردشگران سلامت کشورهای مختلف به ویژه کشور آذربایجان قرار دهیم.

 مشاور مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در امور بین الملل افزود: کشورهای متعددی در این خصوص فعالیت هایی را از سال های گذشته آغاز کرده اند که منجر به کسب تجربه های موفق در این حوزه شده است به همین خاطر استان اردبیل نیز می تواند از این ظرفیت استفاده نماید.

ولایتی ادامه داد: با توجه به قابلیت بالای سیستم آموزشی پزشکی در ایران نسبت به کشور آذربایجان این قابلیت در استان اردبیل وجود دارد که تبدیل به هدف اصلی گردشگران پزشکی در منطقه باشد.

وی اضافه کرد:  جلساتی در این خصوص با فرماندار بیله سوار و مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی برگزار شده است تا سیستم حمل و نقل گردشگران سلامت در مرز بیله سوار ساماندهی و بازتعریف شود که در این خصوص فرماندار بیله سوار قول مساعد داد.

مشاور مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در امور بین الملل بیان داشت: همچنین برنامه ریزی برای ایجاد واحدهای IPD (واحد بستری بیماران خارجی) در برخی از بیمارستان های استان در حال انجام است که دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در این خصوص و همچنین تامین نیروی انسانی متخصص در بحث گردشگری سلامت، قول مساعد داده است.

انتهای پیام/