مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: میانگین سرانه حامیان طرح اکرام به ایتام تحت حمایت این نهاد در هر ماه حدود ۳۰۰ هزار تومان است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری حرف آور؛حسین دشتی در جلسه «هر کارمند یک حامی» که با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل برگزار شد، گفت: حامیان در هر ماه به صورت میانگین حدود ۳۰۰ هزار تومان به ایتام تحت حمایت کمک می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه از طریق طرح «هر کارمند یک حامی» به دنبال افزایش سرانه ایتام و محسنین اردبیلی هستیم، بیان کرد: افزایش سرانه پرداختی توسط حامیان، مسیر شکوفایی استعدادها و طی کردن پله‌های ترقی توسط ایتام را هموارتر خواهد کرد.

دشتی با اعلام اینکه فرزندان مشمول طرح «محسنین» نیز به صورت ماهیانه ۱۱۰ هزار تومان دریافت می‌کنند، افزود: افزایش سرانه پرداختی و کمک‌های خیران موجب کاهش مشکلات ایتام و محسنین خواهد شد تا بتوانند آتیه‌ای درخشان را برای خود رقم بزنند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۹۰۰ یتیم تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: حدود ۵۰۰۰ نفر از فرزندان خانوار تحت حمایت نیز در قالب طرح «محسنین» توسط حامیان حمایت می‌شوند.

وی با اعلام اینکه حامیان «طرح اکرام» بیش از هفت میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به ایتام و محسنین تحت حمایت این نهاد در شش ماهه نخست سال‌جاری کمک کرده‌اند، افزود: کمک‌های حامیان طرح اکرام در شش ماهه نخست ۹۹ نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته ۶۸ درصد افزایش داشته است.

دشتی با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۴ هزار حامی نیکوکار حمایت از ایتام و محسنین تحت حمایت را بر عهده گرفته‌اند، گفت: تلاش داریم در قالب طرح «هر کارمند یک حامی» از ظرفیت سایر خیران و نیکوکاران نیز برای رفع گرفتاری‌های فرزندان خانوار تحت حمایت بهره‌مند شویم.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه تاکنون ۳۷۵۰ کارمند نیکوکار در سطح استان اردبیل حمایت از ایتام و محسنین را برعهده گرفته‌اند، گفت: درصدد هستیم با همکاری‌های مضاعف دستگاه‌های اجرایی، بنگاه‌ها، اتحادیه‌ها و بانک‌های عامل بتوانیم ۳۷ هزار نفر از کارمندان خیر را نیز جذب طرح اکرام ایتام و محسنین کنیم.

وی در ادامه سخنان خود به همکاری مطلوب کمیته امداد و اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد و افزود: طبق برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های صورت گرفته امیدواریم بتوانیم از ظرفیت مناسب اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان‌های زیرمجموعه آن به نفع ایتام و محسنین بهره‌مند شویم.

دشتی با بیان اینکه اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در زمینه‌های ترویج فرهنگ کسب‌وکار دانش بنیان، اشتغال‌زایی مبتنی بر فناوری، ثبت اختراعات
مددجویان و تجاری‌سازی محصولات خانوار تحت حمایت همکاری مضاعفی با کمیته امداد دارد، اعلام کرد: شناسایی استعدادهای نهفته دانش‌آموزان تحت حمایت نیز از دیگر همکاری‌های کمیته امداد با اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل است که می‌توانیم از این طریق گام‌های موثرتری برای تقویت و شکل‌گیری ذهن خلاق ایتام و محسنین برداریم.