معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نبرد اصلی ما با دشمنان را در جنگ شناختی دانست و گفت: دشمن در این زمینه با تبلیغات رسانه‌ای خود، جنگی را علیه ما آغاز کرده‌ است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کلبه خبر، سردار محمدرضا نقدی  سه‌شنبه شب در مراسم اختتامیه هفتمین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان اردبیل در سالن ولایت اردبیل تصریح کرد:  امروزه نبرد اصلی ما با دشمنان در جنگ شناختی است و دشمن در این زمینه با تبلیغات رسانه‌ای خود، جنگی را علیه ما آغاز کرده‌ است.

وی اظهار کرد: اهالی رسانه خط شکنان جنگ امروزی هستند که به عنوان رزمندگان خط مقدم مبارزه با دشمنان در عرصه جنگ نرم با حق‌طلبی، آزادی‌خواهی و دفاع از مظلوم حضور دارند و پرچم آگاهی‌گری را برافراشته‌ و جهاد تبلیغ و رسانه را با همت و اخلاص بالای خود دنبال می‌کنند.

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: دشمنان ایران اسلامی، در طول سالیان گذشته تمامی سلاح‌های خود را علیه ملت و انقلاب ما که برای نابودی طاغوت و آزادی بشریت برپا شده است به کار گرفته‌اند و از راه‌های مختلف هم‌چون ترورهای گسترده، تحمیل جنگ نظامی و اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه علمی و اقتصادی، برای ضربه زدن به کشور وارد عمل شده‌اند؛ اما مردم بصیر و آگاه ایران، تمامی توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده‌ و سبب شکست و زمین‌گیر شدن آنان در تمام عرصه‌ها شده‌اند.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب تصریح کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب، مقام معظم رهبری ۷ عنوان نشان‌دار در حوزه‌های مختلف هم‌چون علم و دانش، اقتصاد مقاومتی و سبک زندگی و … را فرموده‌اند و اما در کنار آن، ریشه‌ای‌ترین جهاد امروز ما را، ایجاد امید و شکستن محاصره تبلیغاتی دشمن معرفی کرده‌اند.

سردار نقدی ادامه داد: این موضوع، مقدمه‌ای بر ۷ عنوان نشان‌دار در گام دوم انقلاب بوده و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی، رشد و شکوفایی و توسعه کشور زمانی اتفاق می‌افتد که ملتی امیدوار، مستقل و باانگیزه داشته باشیم.

وی عنوان کرد: در جنگ نظامی، به ظاهر دشمنان دست برتر دارند اما ما با زرادخانه غنی خود همواره با دشمنان مقابله کرده‌ایم و در پرتو الهی و اخلاص مجاهدان فی سبیل الله و امدادهای الهی که نازل شده در تمامی عرصه‌ها بر دشمنان پیروز شده‌ایم و یک نمونه بارز آن داعشی بود که همه استکبار جهانی در کنار آن بودند اما این قدرت ما توانست نقشه شوم آنها را پایمال کند.

معاون هماهنگ کننده سپاه گفت: در جنگ رسانه‌ای که امروزه با آن مواجه هستیم نیز زرادخانه ما پُر و غنی است چرا که اینجا حقیقت، نورانیت، اصالت، تفکر منطبق بر فطرت انسان‌ها حرف آخر را می‌زند و در چنین میدان نبردی، انسان‌های کمال خواه، آزادی خواه و عدالت خواه پیروز میدان خواهند بود.

وی تصریح کرد: دشمنان ما هزاران کانال تلویزیونی به راه انداخته‌اند اما از کانال‌های ما وحشت دارند و درحالیکه میلیون‌ها سایت و رسانه در دست داشته و علیه کشور و ملت ایران حرکت می‌کنند اما حتی از انتشار یک عکس شهید سلیمانی وحشت داشته و نسبت به حذف آن از فضای مجازی اقدام می‌کنند. چرا که دشمن می‌داند که شهید سلیمانی در دلها نفوذ می‌کند.

سردار نقدی با بیان اینکه  امروزه ما مشکلاتی در کشور داریم،بیان داشت: اما در مقابل آن پیشرفت‌های بسیاری نیز داشته‌ایم ولی دشمنان همواره سعی دارند تا پیشرفت‌های ایران را وارونه جلوه دهند.

وی افزود: این در حالی است که علاوه بر رشد و شکوفایی ایران در سال‌های گذشته، تفکر انقلابی و اسلامی با صلابت پیشرو بوده و این موضوع در میادین مختلف اعم از سوریه، یمن، لبنان، عراق و … به عینه مشاهده می‌شود.

وی تصریح کرد: دشمنان شهوت‌ران، زورگو و جنایت‌کار که تنها هنرشان دغل کاری و مظلوم‌کشی است حتی چشم دیدن عکس سردار شهید سلیمانی را در فضای مجازی ندارند و پیام‌های ارزشمند و ناب در این فضا با محدودیت روبه رو می‌شود و در عوض پیام‌های بی ارزش و مستهجن بدون محدودیت در حال نشر در این فضا است.

سردار نقدی با اشاره به لزوم مدیریت بومی و ایرانی فضای مجازی جهت مقابله با هجمه دشمنان، گفت: دشمنان انقلاب اسلامی و تفکر انقلابی، با حذف پیام‌های حقیقت جویانه و عدالت‌خواهانه از فضای مجازی، به ملت ایران اهانت می‌کنند و ما در طول سالیان گذشته هیچ گاه در برابر توهین به ملت سکوت نکرده‌ایم.

وی بیان کرد: در این راستا هم نمایندگان مجلس و هم مرکز ملی فضای مجازی باید حرکت کرده و از عزت مردم دفاع کنند و در کنار آنها مردم نیز وظیفه دارند تا با تقویت پیام‌رسان‌های داخلی اقدامات لازم را جهت مقابله با جنگ رسانه‌های دشمنان انجام دهند.

انتهای پیام/