مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گردشگری در استان به مرور زمان تعریف و توجه عمومی به جاذبه‌ها جلب شد، گفت: امروز شاهد نهادینه شدن گردشگری به عنوان یک حوزه درآمدزا هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، نادر فلاحی صبح شنبه در گفتگو با بخش خبری شبکه تلویزیونی سبلان با بیان اینکه تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی گردشگری در اردبیل جایگاهی نداشت و به آثار تاریخی و طبیعی توجه نمی شد، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گردشگری در اردبیل به مرور زمان تعریف و توجه عمومی به جاذبه‌ها جلب شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل بیان داشت: امروز شاهد نهادینه شدن گردشگری به عنوان یک حوزه درآمدزا در استان هستیم.

فلاحی گفت:در حال حاضر اردبیل به یکی از قطب‌های گردشگری کشور تبدیل شده و در تمامی فصول سال یکی از مقاصد گردشگری برای گردشگران داخلی و خارجی است.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه‌های جدیدی جاذبه ها و قابلیت‌هایی تعریف شده است، اضافه کرد: از جمله اینکه در بحث گردشگری هیجانی جاذبه‌های جدیدی تعریف شده و دو پل معلق در استان احداث و یک مورد دیگر در خلخال احداث می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل اظهار کرد: همچنین در بحث گردشگری زمستانی و سلامت اقدامات قابل توجهی در حال اجرا و به عنوان مثال سه پیست اسکی در حال احداث است.

فلاحی گفت: مجموع اقدامات که در سایه امنیت کشور به برکت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی حاصل شده توانسته تحول محسوسی در گردشگری به دنبال داشته باشد.

انتهای پیام/