به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کلبه خبر به نقل از خبرگزاری فارس، بهرام عین اللهی در سفر  به عراق با مقامات این کشور دیدار و گفتگو و در جلسه ستاد مرکزی اربعین شرکت کرد تا تمهیدات بهداشتی در نظر گرفته شده برای تسهیل سفر زائران اربعین حسینی را نهایی کند. وی در جلسه […]

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کلبه خبر به نقل از خبرگزاری فارس، بهرام عین اللهی در سفر  به عراق با مقامات این کشور دیدار و گفتگو و در جلسه ستاد مرکزی اربعین شرکت کرد تا تمهیدات بهداشتی در نظر گرفته شده برای تسهیل سفر زائران اربعین حسینی را نهایی کند.

وی در جلسه ستاد مرکزی اربعین بر لزوم ارائه خدمات کیفی بهداشتی و درمانی به زائران اربعین امسال تاکید کرد و یادآور شد پزشکانی که امسال به این سفر معنوی مشرف می شوند و خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می کنند، بدون احتساب مرخصی برای آنها ‎ماموریت لحاظ می شود. همزمان شدن مراسم اربعین امسال با فصل تابستان و گرمازدگی زائران از مسائلی است که وزارت بهداشت بر آن تمرکز دارد؛ به گونه ای که، پیش بینی های لازم در این زمینه را داشته و خدمات رفاهی و بهداشتی متناسب با دمای هوا را ارائه کرده  تا از گرما زدگی زائران پیشگیری شود.

عین اللهی در اردیبهشت ماه امسال هم در دیدار جمعی از فعالان قرآنی در ماه مبارک رمضان، وعده برگزاری با شکوه مراسم اربعین امسال را داده بود که این وعده در سفر به عراق، محقق شد. از سوی دیگر وزیر بهداشت خواستار رفع موانع و تسهیل حضور گسترده دانشجویان و اساتید علوم پزشکی در راهپیمایی اربعین امسال و برگزاری برنامه های فرهنگی، قرآنی و معنوی شده بود.

تمهیدات بهداشتی و آمادگی زیرساخت های بهداشتی و درمانی در مرزهای مشترک ایران و عراق هم موضوعی است که در یکی دو ماه اخیر مورد توجه معاونین و مدیران ارشد وزارت بهداشت قرار گرفته است که در این زمینه، دکتر میعادفر در روزهای اردیبهشت ماه سفری به استان ایلام و کرمانشاه داشت و ضمن تاکید بر آمادگی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و برگزاری با شکوه مراسم اربعین امسال، از کمک های وزارت بهداشت به دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در مناطق مرزی غرب کشور خبر داد.

تقویت دیپلماسی سلامت ایران و عراق 

عین اللهی  همچنین در سفر خود به عراق و در دیدار با رییس جمهور، نخست وزیر و وزرای بهداشت و صنایع عراق بر تقویت همکاری های بهداشتی و درمانی دو کشور تاکید کرد و خواستار تسریع در ثبت داروهای ساخت ایران در عراق، گسترش گردشگری سلامت و ارائه خدمات درمانی به بیماران عراقی در ایران، تبادل استاد و دانشجو، فعال سازی توافق نامه های قبلی دو کشور، همکاری در حوزه بهداشت و مقابله با بیماری ها، ایجاد بازار مشترک محصولات سلامت محور و رفع موانع توسعه همکاری ها در امور گمرک و صدور مجوزها شد.

انتهای پیام/