استاندار اردبیل گفت: با توجه به انتخاب پیمانکار جدید برای پروژه تونل دوم حیران که در رفع گره ترافیکی منطقه موثر و دارای اهمیت است، تلاش‌ها برای تکمیل این پروژه طی سال جاری ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کلبه خبربه نقل از استانداری اردبیل ، سیدحامد عاملی در بازدید از پروژه تونل دوم حیران بیان کرد: سال گذشته از پروژه تونل دوم حیران بازدیدهای لازم صورت گرفت و علی‌رغم دستورات و تاکیدات پیمانکار به تعهدات اجرایی خود پایبند نبود که اواخر سال گذشته پیمانکار مذکور برکنار و پیمانکار جدیدی برای پروژه انتخاب شد.

وی افزود: با توجه به اهمیت تونل دوم حیران در رفع مشکلات متعدد ترافیکی در ایام تعطیلات، در بازدید امروز تصمیمات لازم برای تسریع پروژه اتخاذ شد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر با عملیات اجرایی حدود ۲ ماهه پروژه تونل دوم حیران با پیمانکار جدید، پیشرفت خوبی در جریان بوده و تلاش می‌شود در سال جاری این پروژه به بهره‌برداری برسد تا گره ترافیکی شدید محور حیران رفع شود.

پروژه تونل شمالی حیران در شهرستان نمین با هدف کاهش بار ترافیکی طراحی شده که از ۳۰ کیلومتری خروجی شهر اردبیل و ۱۲ کیلومتری شهر نمین به سمت آستارا در دست اجرا است.