منتخب مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای رونق صنعت گردشگری در کشور، تشکیل فراکسیون قوی گردشگری در مجلس شورای اسلامی با جدیت پیگیری می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، سیدغنی نظری در گفتگو با روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اظهار کرد: در راستای رونق صنعت گردشگری در کشور با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌هایی که در این حوزه وجود دارد، تشکیل فراکسیون قوی گردشگری در مجلس شورای اسلامی با جدیت پیگیری می‌شود.

وی از تهیه پیش‌نویس تشکیل این فراکسیون خبر داد و افزود:‌ در جلسه با مجمع نمایندگان شمالغرب کشور این مهم مطرح و با اخذ موافقت در راستای تشکیل این فراکسیون برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های گردشگری موجود اقدام می‌شود.

منتخب مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد:‌ تشکیل این فراکسیون می‌تواند در راستای رونق گردشگری در شهرستان خلخال نیز نقش بسزایی ایفا کند چرا که این مهم قدرت چانه‌زنی با مسئولان را افزایش داده و سبب رونق صنعت گردشگری در منطقه خواهد شد.

با  توجه به نقش و اهمیت فعالیت‌های حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، برای جذب اعتبارات ملی به این حوزه برنامه‌ مشخصی دارید؟‌

نظری در پاسخ به این سوال تلاش برای جذب اعتبارات ملی برای اجرای پروژه‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را از برنامه‌های مورد پیگیری در مجلس یازدهم عنوان کرد.

منتخب مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:‌ رونق این حوزه تاثیر مستقیمی بر رونق تولید و افزایش اشتغال دارد و باید مورد حمایت قرار گیرد.

نقش گردشگری را در راستای تحقق شعار سال به چه میزان تاثیرگذار می‌دانید؟

نظری با اشاره به شعار سال تعیین‌شده از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید گفت:‌ «صنعت گردشگری و رونق این بخش در افزایش تولید ناخالص ملی نقش اساسی دارد.

او گردشگری را از صنایع پرسود در جهان برشمرد و افزود:‌ با بهره‌برداری از ظرفیت‌های این حوزه می‌توان زمینه برای توسعه اقتصادی را فراهم آورد که نمونه موفق برخورداری از این ظرفیت‌ها را می‌توان در برخی کشورها نظیر مالزی و ترکیه مشاهده کرد.

برنامه‌های مورد پیگیری در حوزه انتخابیه خلخال در مجلس جدید چه خواهد بود؟

منتخب مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد:‌ شهرستان خلخال ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بالایی در بخش گردشگری دارد که نیازمند معرفی و شناساندن و نیز بهره‌برداری مناسب از آنهاست.

نظری ادامه داد: با بهره‌برداری از ظرفیت‌های این حوزه در شهرستان خلخال می‌توان این شهرستان را به یکی از قطب‌های مهم گردشگری در کشور تبدیل کرد.

امسال دو پروژه پل معلق ازناو و پیست اسکی اندبیل در اولویت اجرا و تکمیل قرار گرفته است، برنامه‌های حمایتی شما در این زمینه به چه شکل خواهد بود؟

منتخب مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: هر گونه سرمایه‌گذاری واقعی و موثر بخش خصوصی در راستای رونق گردشگری در شهرستان‌های خلخال و کوثر حمایت خواهد شد.

او با اشاره به تدوین طرح جامع گردشگری ازناو خلخال گفت:‌ این منطقه نقش مهمی در رونق گردشگری شهرستان دارد و می‌تواند زمینه‌ساز جذب و جلب هر چه بیشتر گردشگران به شهرستان شود و در کنار آن راه‌اندازی پیست اسکی اندبیل نیز سبب رونق گردشگری در شهرستان به ویژه گردشگری زمستانی خواهد شد.

نظری با اعلام حمایت از فعالیت سرمایه‌گذاران در بخش گردشگری خلخال تصریح کرد:‌ سرمایه‌گذاری در راستای توسعه گردشگری شهرستان منجر به جهش تولید در منطقه خواهد شد که با توجه به اهمیت آن سرمایه‌گذاران این حوزه مورد حمایت قرار می‌گیرند.

در بخش صنایع دستی چه اقداماتی پیگیری خواهد شد؟

منتخب مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال  از پیگیری بیمه صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی شهرستان‌های خلخال و کوثر خبر داد و گفت:‌ این امر می‌تواند اقدامی در راستای حمایت از فعالان این حوزه باشد.

او راه‌اندازی بازارچه صنایع دستی و مرکز آموزش صنایع دستی در خلخال را ضروری دانست و تصریح کرد: این امر می‌تواند زمینه برای رونق در تولید و فروش صنایع دستی تولیدی شهرستان فراهم آورد.