مسابقات جام ملت های آسیا با کنار رفتن 8 تیم در مرحله گروهی به جدول حذفی رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور،با برگزار ۲۴ مسابقه در ۶ گروه، مرحله مقدماتی رقابت های جام ملت های آسیا به پایان رسید تا تکلیف تیم های صعود کننده و حذف شده مسابقات مشخص و نهایی شد.


بر اساس قوانین مسابقات ۶ تیم اول و دوم به همراه ۴ تیم برتر سوم مسابقات راهی مرحله بعدی مسابقات خواهند شد و ۸ تیم از دور مسابقات کنار رفتند تا مرحله حذفی با حضور ۱۶ تیم آغاز شود.

۶ سرگروه با یک سورپرایز و امارات ضعیف


در میان تیم های سرگروه به استثنا اردن، دیگر تیم ها کاملا قابل پیش بینی بودند. امارات از گروه یک، اردن از گروه دوم، کروه جنوبی در گروه سوم، ایران در گروه چهارم، ژاپن در گروه پنجم و قطر در گروه ششم صدرنشین شدند تا با قدرت و اقتدار راهی مرحله بعد شوند. در این جمع ژاپن، کره جنوبی و قطر هر سه دیدار خود را با برد پشت سر گذاشتند، ایران و اردن ۷ امتیازی بودند و امارات ضعیف ترین سرگروه بود.

استرالیا در میان تیم های دوم


در میان تیم های دوم صعود کننده به مرحله حذفی شاهد حضور تیم های جالب و جذابی هستیم. تایلند در گروه  یک با وجود شکست در بازی اول به رتبه دوم دست پیدا کرد، استرالیا مدافع عنوان قهرمانی با ۶ امتیاز در رده دوم قرار گرفت، چین از گروه سوم، عراق از گروه چهارم، ازبکستان از گروه پنجم و عربستان از گروه ششم در رده دوم قرار گرفتند. در میان تیم های رده دوم عراق بهترین عملکرد را با ۷ امتیازداشت و تایلند با ۴ امتیاز ضعیف ترین تیم دوم مسابقات بود.

بحرین، قرقیزستان، عمان و ویتنام در مرحله حذفی


با توجه به فرمول برگزاری مسابقات، ۴ تیم برتر سوم راهی مرحله حذفی شدند. بحرین در گروه اول با ۴ امتیاز، قرقیزستان از گروه سوم با ۳ امتیاز در کنار عمان و ویتنام سه امتیازی راهی مرحله حذفی شدند و تیم های لبنان و فلسطین با وجود حضور در رده سوم، نتوانستند به مرحله حذفی صعود کنند.

۸ تیم حذف شده با حضور سوریه و کره شمالی


کره شمالی در سال ۲۰۱۰ نماینده قاره در جام جهانی بود و همچنین سوریه یک سال قبل به شکل جدی در آستانه حضور در جام جهانی بودند اما در گروه خود چهارم شدند تا شانس حضور در مرحله گروهی را از دست بدهند. به فهرست این دو تیم باید هند ۳ امتیازی، فیلیپین، یمن و ترکمنستان را اضافه کرد که از دور مسابقات کنار رفتند. همچنین دو تیم فلسطین و لبنان نیز با حضور در رتبه سوم نتوانستند راهی مرحله بعدی شوند.

توزیع قدرتها نرمال شد


با پایان مرحله گروهی، تکلیف جدول مسابقات مشخص شد و تیم ها مسیر خود تا پایان تورنمنت را شناختند. در یک سمت جدول ایران، عمان، چین، تایلند، اردن، ژاپن، عربستان و ویتنام حضور خواهند داشت و شاهد حضور سه تیم قدرتمند ایران و ژاپن و عربستان در این سمت از جدول هستیم.


در سمت دیگر جدول تیم های عراق، قطر، کره جنوبی، بحرین، استرالیا، ازبکستان، امارات و قرقیزستان حضور خواهند داشت تا در سمت دیگر جدول نیز شاهد حضور تیم های قدرتمند کره جنوبی، ازبکستان، استرالیا، قطر و عراق باشیم.

برنامه بازی‌های مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های ۲۰۱۹ امارات به صورت زیر است:


 یکشنبه: سی‌اُم دی ماه

* اردن – ویتنام
ساعت ۱۴:۳۰  / استادیوم: آل مکتوم- دبی

* تایلند – چین
ساعت ۱۷:۳۰ / استادیوم: هزاع بن زاید- العین

* ایران – عمان
ساعت ۲۰:۳۰ / استادیوم: محمد بن زاید- ابوظبی


 دوشنبه: اول بهمن ماه

* ژاپن – عربستان
ساعت ۱۴:۳۰ / استادیوم: شارجه- شارجه

* استرالیا – ازبکستان
ساعت ۱۷:۳۰ / استادیوم: خلیفه بن زاید- العین

* امارات – قرقیزستان
ساعت ۲۰:۳۰ / استادیوم: زاید اسپورت- ابوظبی


** سه‌شنبه دوم بهمن ماه

* کره جنوبی –  بحرین
ساعت ۱۶:۳۰ / استادیوم: راشد- دبی

* قطر – عراق
ساعت ۱۹:۳۰ / آل نهیان- ابوظبی

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ورزش سه