کریستیانو رونالدو در سال 2020 اهداف مهمی برای خود در نظر گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، سال ۲۰۱۹ چندان برای کریستیانو رونالدو خوب پیش نرفت و ستاره پرتغالی نتوانست در عرصه فردی و تیمی به افتخارات زیادی دست پیدا کند. حالا کریستیانو رونالدو در آغاز سال ۲۰۲۰ از انگیزه فراوانی برخوردار بوده و امسال می خواهد رکوردهای دیگری را نیز به خود اختصاص دهد.

بیشترین قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا

حدود یک سال و نیم قبل و هنگامیکه رئال مادرید موفق شد در فینال لیگ قهرمانان و در دیداری جنجالی با نتیجه ۱-۳ لیورپول را شکست دهد، کریستیانو رونالدو آخرین بازی خود را با لباس سفید رئال مادرید انجام داده و موفق شد برای پنجمین بار در دوران ورزشی خود لیگ قهرمانان اروپا را فتح کند. اگر ستاره پرتغالی امسال نیز موفق به قهرمانی در این جام با یوونتوس شود، در کنار رکورددار فعلی فرانسیسکو خنتو، که بین سالهای ۱۹۵۶ تا ۱۹۶۶ شش بار با رئال مادرید فاتح اروپا شد از این حیث برابری خواهد کرد.

بهترین گلزن تاریخ جام ملت های اروپا

اما کریستیانو رونالدو در عرصه ملی نیز اهداف بزرگی دارد. او که در یورو ۲۰۱۶ به همراه تیم ملی کشورش در فرانسه موفق به کسب قهرمانی شد، تا به حال در چهار دوره حضور در رقابت های یورو نه بار موفق به گلزنی مقابل رقبا شده و از این حیث در کنار میشل پلاتینی، اسطوره فوتبال فرانسه رکورددار است. اگر رونالدو در رقابت های یورو ۲۰۲۰ یک بار هم موفق به گلزنی شود، عنوان بهترین گلزن تاریخ این تورنمنت معتبر را از آن خود خواهد کرد.

بیشترین هت تریک در لیگ قهرمانان

کریستیانو رونالدو را به عنوان “آقای لیگ قهرمانان” می شناسیم. او علاوه بر اینکه عنوان بهترین گلزن تاریخ این رقابت ها را از آن خود کرده، در کنار لیونل مسی با ثبت هشت هت تریک در این تورنمنت معتبر رکورددار است. ستاره پرتغالی در مراحل حذفی این فرصت را داراست تا با هت تریک مقابل رقبا، این عنوان را به تنهایی و بالاتر از رقیب ابدی خود در لباس بارسلونا به خودش اختصاص دهد.

اولین آقای گل در لیگ های انگلیس، اسپانیا و ایتالیا

در حال حاضر کرسیتیانو رونالدو در جدول گلزنان سری آ با ۱۰ گل، در رده چهارم جدول قرار دارد و بالاتر از او جوائو پدرو ۱۱ گل، روملو لوکاکو ۱۲ گل و چیرو ایموبیله ۱۷ گل به ثمر رسانده اند. ستاره پرتغالی کار بسیار دشواری برای کسب عنوان بهترین گلزن سری آ دارد، اما اگر این اتفاق رخ دهد او تبدیل به اولین بازیکن تاریخ خواهد شد که این عنوان را در لالیگا، لیگ برتر و سری آ از آن خود کرده است. رونالدو پیش از این در لیگ برتر با لباس منچستریونایتد و در لالیگا با پیراهان رئال مادرید به این عنوان دست یافته بود.

بهترین گلزن ملی تمامی ادوار

اما شاید مهم ترین هدف کریستیانو رونالدو در سال ۲۰۲۰، اختصاص دادن عنوان بهترین گلزن تاریخ بازی های ملی به خود باشد. ستاره پرتغالی تا به حال ۹۹ بار برای تیم ملی پرتغال موفق به گلزنی شده و برای رسیدن به علی دایی با ۱۰۹ گل، باید سال درخشانی را سپری کند. در پیش بودن رقابت های یورو، این نوید را به رونالدو می دهد که امسال عنوان بهترین گلزن تاریخ بازی های ملی را در کارنامه درخشان خود به ثبت برساند.

کسب ششمین توپ طلا

کریستیانو رونالدو امسال قافیه را به لیونل مسی باخت و شاهد رسیدن ششمین توپ طلا به رقیب دیرینه خود بود. رونالدو که در گذشته اختلافات بیشتر از این را نیز جبران کرده بود، امسال امیدوار است بتواند ششمین جایزه خود را دریافت کرده و دوباره به مسی برسد. اتفاقی که با درخشش در لباس یوونتوس و تیم ملی پرتغال برای او دور از دسترس نخواهد بود.

  • منبع خبر : ورزش سه