شهردار اردبیل از راه‌اندازی گشت کنترل ترافیک در اردبیل خبر داد و گفت: این طرح با هدف مدیریت ترافیک معابر شهری اجرایی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، حمید لطف‌اللهیان شهردار اردبیل امروز در جلسه کارگروه حمل و نقل و ترافیک شهری اظهار داشت: گشت کنترل ترافیک شهری با هدف ساماندهی ترافیک در برخی از معابر پرتردد شهری، راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه توقف نابجا، پارک دوبله و پارک در مکان‌های غیرمجاز توسط برخی از رانندگان سبب ایجاد ترافیک و کندی حرکت در سطح معابر می‌شود، افزود: فرهنگسازی توسط شهروندان نیز به عنوان یکی از عوامل مهم  و تاثیرگذار در حل این معضل شهری خواهد بود.

شهردار اردبیل با تاکید بر لزوم ایجاد و  تاثیرگذاری گشت کنترل ترافیک در سطح شهر بیان کرد: در جلسه فوق مقرر شد که قبل از شروع فعالیت این گشت خودروهای متعلقه با نام گشت کنترل ترافیک شهرداری اردبیل بغل نویسی شده و به بلندگو و گردون زرد رنگ مجهز شود.

لطف‌اللهیان با اشاره به اینکه فعالیت این گشت با همکاری پلیس راهور به زودی آغاز می‌شود، تصریح کرد: در خیابان‌هایی که گره ترافیکی وجود دارد یا عملیات عمرانی در حال اجرا است این گشت‌ها با یونیفرم مناسب با پشت نویسی گشت کنترل ترافیک فعال خواهند شد.

وی  هدایت ترافیکی، تعامل با پلیس راهور، اجرای طرح انضباط  و ایمن سازی معابر برای اجرای پروژه‌های عمرانی و فوریت‌های پزشکی را از اهداف ایجاد گشت کنترل ترافیکی دانست و گفت: معابرها و خیابان‌هایی که بار ترافیکی بالایی دارند نیازمند کنترل و نظارت است که شهرداری اردبیل آن را در دستور کار قرار داده و اجرایی می‌کند.

 شهردار اردبیل اظهار کرد: تا پایان سال نیز مسیرهای اتوبوس و تاکسی ها نیر بازنگری و ساماندهی شده و طرح‌های متعدد دیگر نیز در راستای کاهش ترافیک در سطح شهر اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/