رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل گفت: ۷۱ درصد از تصادفات منجر به فوت در معابر و خیابان‌های درون شهری به دلیل برخورد خودرو با عابران پیاده اتفاق می‌افتد. 

به گزارش کلبه خبر،حجت فتاحی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس قوانین جاری، تامین ایمنی در تردد برای تمامی کاربران ترافیک خواه سواره یا پیاده ضروری است و تامین بخشی از ایمنی ترافیک، نه تنها برعهده رانندگان است بلکه سایر کاربران ترافیکی از جمله عابرین پیاده هم در این امر نقش اساسی دارند.

وی افزود: در تصادفات، عابرین پیاده آسیب‌پذیرترین قشر کاربران ترافیکی هستند. لذا عابرین پیاده نیز همانند رانندگان بایستی به قوانین و مقررات ترافیکی توجه نموده و رعایت نمایند و در صورت عدم پایبندی و توجه نکردن به قوانین و مقررات ترافیکی مربوطه در صورت وقوع تصادف، برابر قوانین جاری برای عابرین پیاده نیز سهم تقصیر لحاظ می‌گردد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل توصیه کرد:  عابرین پیاده ضمن توجه و رعایت قوانین و مقررات ترافیکی، هنگام عبور از معابر به حرکت وسایل نقلیه نیز توجه داشته و هنگام عبور از عرض خیابان از محل‌های مجاز تعیین شده از جمله پل روگذر عابر پیاده و محل‌های خط‌کشی شده برای عابرین پیاده استفاده کنند.

انتهای پیام/