استاندار اردبیل: با پیگیری های انجام شده، واگذاری ۱۶هزار هکتار اراضی کشت و صنعت در بین عشایر مغان در آینده نزدیک صورت می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، اکبر بهنام جو در دیدار با جمعی از عشایر مغان اظهار کرد: اعتقاد دولت به غیرت و شجاعت و صداقت عشایر و اعتماد عشایر به تلاش و کوشش دولت یک ارتباط مکمل و دوسویه است.

وی با بیان اینکه در هر هفته یک بار موضوع احقاق حق عشایر را در تهران پیگیری می کنیم افزود:این قضیه در چند وزارتخانه بطور مشترک در جریان است و در سال جاری بطور قطع تعیین و تکلیف می شود.

بهنام جو در رابطه با واگذاری ۳هکتار از اراضی به عشایر گفت: پرونده این موضوع در کمیسیون مربوطه تصویب شده و برای صدور سند و تعیین تکلیف نهایی به جلسه هیئت دولت ارجاع می شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۶ هزار هکتار اراضی کشت و صنعت در بررسی های اخیر مشخص شده است افزود: با پیگیری های انجام شده و برگزاری جلسات متعدد اقدامات خوبی انجام شده است و مرحله واگذاری ۱۶هزار هکتار در بین عشایر مغان در آینده نزدیک صورت می گیرد.

بهنام جو اظهار کرد: هیچ حساسیتی مبنی بر واگذاری از طرف مالکان کشت و صنعت مغان و کشت و صنعت پارس وجود ندارد اما روند قانونی باید طی شود.

این مسوول، مغان را قطب کشاورزی برای تولید محصولات استراتژیک برشمرد و افزود: دولت به دشت وسیع مغان اعتقاد ویژه ای دارد؛ برای آب رسانی به ۱۰۰۰روستا بیش از ۵۰۰میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات اختصاص یافته است و همچنین میلیاردها تومان برای پایاب سد خداآفرین هزینه شده است.

بهنام جو افزود: بزرگترین شهرک گلخانه ای کشور در کشت و صنعت مغان راه اندازی می شود و برای تامین گاز مورد نیاز این مجتمع خط دوم لوله گاز به پارس آباد شروع شده است.

وی افزود: برای ایجاد کارخانه های صنایع تبدیلی کشاورزی و دامپروری یک سرمایه گذار، ۶۰۰میلیارد تومان هزینه می کند.
استاندار اردبیل ادامه داد: هیچ موقع در صدد تضییع حقوق عشایر در مغان نیستیم بلکه بیشترین انرژی مجموعه استانداری برای آبادانی و عمران شمال استان صرف می شود.

اکبر بهنام جو افزود: هیچ نگرانی از بابت واگذاری اراضی وجود ندارد اما باید روند قانونی در وزراتخانه ها و کمیسیون های مربوطه سپری شود.
انتهای پیام/