ما رجایی را شنیدیم اما رئیسی را دیدیم آنان مردانی بودند که تا پای جان در راه وطن ایستادند. 

به گزارش خبرنگار سیاسی «کلبه خبر»، خبر تلخ و ناگوار بود، یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت ماه بالگرد رئیس‌جمهور پس از آنکه از افتتاح سد «قیز قلعه‌سی» بازمی‌گشت، دچار سانحه شد. لحظاتی پر از استرس و دقایقی که پس از دیگری می‌گذشتند اما خبری از رئیس‌جمهور و همراهانش نبود .

مه و سرمای هوا کار جستجو را در ارتفاعات تبریز سخت‌تر کرد و در حالی که  امدادگران بسیاری از سوی جمعیت هلال احمر و همچنین نیروهای نظامی به محل اعزام شده بودند، اما عملیات جستجو برای یافتن بالگرد آغاز شد کار به جایی نرسید.

۱۵ ساعت از جستجو برای پیدا کردن بالگرد سقوط کرده گذشت و بالاخره  محل سقوط این بالگرد در منطقه‌ای به نام «طویل» شناسایی شد. پس از آن نیز تیم‌های امدادی و نظامی در محل حاضر شده و اقدامات خود را آغاز کردند.

پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان حدود ۶ تا ۶:۳۰ صبح امروز اعلام کرد که امدادگران به محل سقوط بالگرد رسیده و در موقعیت حضور دارند. اما با کشف محل بالگرد سانحه دیده آثاری از زنده بودن سرنشینان بالگرد مشاهده نشده است.

و بدین ترتیب آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری، آیت‌الله سید محمدعلی آل‌هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، مالک رحمتی استاندار تبریز، سردار سید مهدی موسوی رئیس یگان حفاظت رئیس‌جمهور، سرهنگ خلبان سید طاهر مصطفوی، سرهنگ خلبان محسن دریانوش و سرگرد فنی بهروز قدیمی شهید شدند.

این غم آنقدر جانکاه بود که تمام ایران را به یکباره در بهت فروبرد اما همان طور که تاریخ ثابت کرده است، شهادت درخت انقلاب را تناورتر می‌کند  و قطعا شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهانش همانند شهادت شهید رجایی و یارانش  این بار نیز درخت انقلاب اسلامی را تنومندتر خواهد کرد و تاریخ ثابت کرده است که انقلاب با خون شهیدان جمهور رجائی و رئیسی بارورتر شده و اندیشه این انقلاب در زندگی ها بیشتر از گذشته جاری و ساری خواهد شد و همان طور که زهبر انقلاب فرمودند مردم نگران نباشند  و مطمئن باشند که هیچ اختلالی در کار کشور به وجود نمی آید  و مسئولین با جدیت چند برابری مشغول کارهای خودشان هستند.

ما رجایی را شنیدیم اما رئیسی را دیدیم آنان مردانی بودند که تا پای جان در راه وطن ایستادند.

انتهای پیام/