استاندار اردبیل گفت: چهار پیست اسکی جدید با هدف توسعه ورزش و گردشگری زمستانی در نقاط مختلف این استان راه اندازی می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری حرف آور؛ اکبر بهنام‌جو در بازدید از مسیر پیست اسکی آلوارس سرعین اظهار کرد: پیست اسکی زمستانی آلوارس سرعین، پیست اسکی روی چمن فندقلوی نمین، پیست اسکی اندبیل خلخال و پیست اسکی منطقه گردشگری شابیل مشگین‌شهر از جمله پیست‌هایی است که در آینده نه چندان دور به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی از بازگشایی مسیر پیست اسکی اوجور آلوارس خبر داد و بیان کرد: عملیات خاکبرداری، تیرریزی و زیرسازی در حال اتمام بوده و تا پایان فصل پاییز به پایان خواهد رسید و ۱۰ کیلومتر از جاده سرعین به پیست اسکی آلوارس نیز تا شروع فصل زمستان تعریض و بهسازی خواهد شد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه دستگاه‌های موردنیاز پیست اسکی اندبیل خلخال هم خریداری شده است، گفت: به زودی با نصب دستگاه‌ها این پیست اسکی به بهره‌برداری خواهد رسید.

بهنام‌جو از تامین اعتبار مورد نیاز و آغاز عملیات تکمیل پروژه پیست اسکی چمن فندقلو خبر داد و اضافه کرد: با تمهیدات و پیگیری‌های انجام گرفته از هفته گذشته عملیات تکمیل این پروژه با نقشه جدید آغاز و گودبرداری‌های لازم برای نصب دکل‌ها به نحوی مطلوب در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه پیست اسکی فندقلوی نمین یکی از پروژه‌های مهم ورزشی استان است، گفت: پیست اسکی فندقلو نمین دومین پیست اسکی بین‌المللی روی چمن بعد از دیزین در کشور خواهد بود.

استاندار اردبیل توسعه گردشگری و توریسم ورزشی را از اولویت‌های اصلی مسئولان عالی استان اردبیل برشمرد و افزود: توسعه و گسترش رشته ورزشی اسکی می‌تواند نقش مهمی در جذب توریسم و توسعه گردشگری استان ایفا کند.

بهنام‌جو با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری استان اردبیل بیان کرد: برای جذب گردشگر در فصل‌های سرد سال و اجرای طرح زمستان بیدار در استان باید زیرساخت‌های مورد نیاز تامین شود و بر این اساس برای توسعه زیرساخت‌های حوزه گردشگری استان اردبیل اعتبارات مورد نیاز تخصیص می‌یابد.