معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: همزمان با دهه مبارک فجر 552 پروژه با اعتبار 526 میلیارد تومان در استان اردبیل افتتاح می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور،بهروزندایی در برنامه تلویزیونی با مسوولان در شبکه سبلان بیان اینکه همزمان با دهه مبارک فجر ۵۵۲ پروژه با اعتبار ۵۲۶ میلیارد تومان در استان اردبیل افتتاح می شود اظهار کرد: ۹۸ میلیارد تومان از این مبلغ مربوط به پروژه های شهرداری ها و مابقی نیز مربوط به پروژه های دستگاه های اجرایی است.

وی اظهار کرد: اعتبار استان در سال جاری یک هزار و ۶۸۷ میلیارد تومان و ۳۰۰ میلیارد تومان نیز اعتبارات شهرداری ها است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل ادامه داد : ۷۰ درصد ازاعتبارات ملی و ۵۰ درصد از اعتبارات استانی تخصیص یافته است.

وی گفت: تا تیرماه ۹۸ برای جذب باقی مانده اعتبارات فرصت باقی است و در صورت تخصیص، مابقی اعتبارت نیز در استان هزینه می شود.

ندایی از افزایش ۵۰ درصدی اعتبارات استان در لایحه بودجه سال آینده خبر داد و گفت: با توجه به تورم پیش آمده نمی توان به اعتبارات دولتی اکتفا کرد ومسوولان استانی برای پیشبرد روند اجرایی پروژه های بخشی از این طرح های واجد شرایط را به بخش خصوصی واگذار می کنند.

وی ادامه داد: ۳۴۵ طرح در قالب ۲۱۷ پروژه در استان در حال اجرا می باشد و به دلیل زیاد بودن تعداد پروژه نیمه تمام در استان اعتبارات ناکافی است.

معاون استاندار اردبیل گفت: به دلیل زیاد بودن تعداد پروژه نیمه تمام تلاش می شود آن دسته از طرح هایی که بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ، در الویت جذب اعتبار و اجرا قرار گیرد.

وی بیان کرد: یکی از مهم ترین پروژه های استان راه آهن اردبیل است که تلاش می شود تا پایان سال ۹۹ در صورت نبود مشکل تکمیل شود.

ندایی گفت: اعتبار ابلاغ شده به این پروژه در سالجاری ۸۰ میلیارد تومان بود که در صورت تخصیص صد در صدی نیزتکمیل آن ۱۰ سال به طول می کشید.

وی ادامه داد : در همین راستا با تلاش استاندار و جذب فاینانس داخلی این پروژه حیاتی تا دو سال آینده تکمیل می شود.

وی بیان کرد: ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار از طریق بانک ملی به فاینانس داخلی برای تکمیل پروژه راه آهن اردبیل جذب شده که ۱۸۰ میلیارد تومان نیز از این اعتبار تخصیص یافته است.

ندایی اظهار کرد:هم اکنون این پروژه با  750 میلیارد تومان تسهیلات و اعتبارات دولتی ، با مبلغ یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان  اجرایی می شود.

معاون استاندار اردبیل در ادامه گفت: اعتبارات ملی راهسازی در استان با پیگیری استاندار، چهار برابر نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته سالانه بین ۲۵ تا ۳۰ کیلومتر راه های اصلی به بزرگراه تبدیل می شود.

ندایی گفت: اکثر محورهایی که نیاز به ایجاد بزرگراه دارد در ردیف اعتبارات ملی قرار گرفته است.

وی بیان کرد: اردبیل – سرچم ، اردبیل – مشگین شهر ، پارس آباد به سه راهی سربند و سه راهی صحرا به سمت گرمی از جمله این راه ها می باشد.