بارش سنگین برف که از دیروز استان اردبیل را فراگرفته، امروز نیز ادامه دارد و طبق پیش‌بینی ساعتی هواشناسی تا عصر امروز نیز ادامه دارد.

ه گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی  «سبلان ما»، بارش سنگین برف که از دیروز استان اردبیل را فراگرفته، امروز نیز ادامه دارد و طبق پیش‌بینی ساعتی هواشناسی این بارش‌ها تا عصر امروز نیز ادامه دارد و فردا سامانه بارشی از استان خارج می‌شود.

برف نیم‌متری در اردبیل، خلخال و مشگین‌شهر 

ارتفاع برف در مناطق مختلف شهرستان اردبیل و مشگین شهر از ۳۰ سانتیمتر فراتر رفته و موجب کندی تردد در معابر شهری شده است.

محور اردبیل به آستارا محدود است

اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل اعلام کرد که باتوجه‌به شدت بارش برف و کولاک، جاده اردبیل به آستارا در گردنه حیران مسدود شده است.

وضعیت اردبیل  قرمز است/ تعطیلی ادارات ۵ شهرستان  استان اردبیل

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل ساعت در گفتگوی زنده با بیان اینکه وضعیت اردبیل برای اولین بار در طول شاید ۵۰ سال اخیر ، در حالت قرمز است، بیان داشت: با دستور استاندار ادارات اردبیل، نیر، نمین، سرعین و مشگین‌شهر  به غیر از دستگاه‌های خدماتی‌ و امدادی امروز تعطیل شد.

خدمتی بیان داشت: نیروهای خدماتی و امدادی استان اردبیل در حال خدمت به مردم هستند، خیابان‌های اصلی باز است؛ ۲۵۰ نفر گرفتار شده در جاده‌های برفی و کولاکی اردبیل اسکان داده شده‌اند و به ۲ هزار و ۱۵۰ نفر نیز امدادرسانی شده است.

خدمت رسانی خودروهای تاکتیکی سپاه مردم

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع): تمام تجهیزات لجستیکی سپاه استان اردبیل برای پشتیبانی از ارگان‌های امدادرسان در مناطق حادثه‌خیز به کار گرفته شدند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی«سبلان ما» ، سردار محمدی اصل  از خدمت‌رسانی خودروهای تاکتیکی سپاه حضرت عباس(ع) به مردم در سطح شهر خبر داد و گفت:  ضمن شکرگزاری به درگاه الهی بابت بارش برف این نعمت الهی، تمام ظرفیت‌های سپاه و بسیج در خدمت مردم بوده و بصورت ۲۴ ساعته به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) به فعالیت گروه‌های جهادی در برف‌روبی و امداد به مردم اشاره کرد و گفت:  تمام گروه‌های جهادی سپاه و بسیج  از آغازین ساعات بارش رحمت الهی در کنار دستگاه‌های خدمت‌رسان با بسیج کردن پرسنل و دستگاه‌های مهندسی در خدمت مردم بوده و نانوایی‌های منتسب نیز  بصورت ۲۴ ساعته به پخت نان  و ارسال آن به روستاها اقدام می کنند.

برف ۱ متری در نمین

به گفته فرماندار نمین، برف در این شهرستان از یک متر هم گذشت، ۷۰۰ نفر اسکان داده شده‌اند؛ راه بالای ۹۰ درصد روستاها مسدود است و تردد  در معابر داخل شهری به‌کندی صورت می‌گیرد.

 برف ادارات ۷ شهر را به تعطیلی کشاند

با توجه به شدت بارش برف و برودت هوا، امروز یک‌شنبه ۲۴ دی، علاوه بر شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین، سرعین، مشکین‌شهر و گرمی، همه ادارات شهرستان‌های بیله‌سوار و انگوت هم به غیر از مراکز امدادی و خدمات‌رسان تعطیل است.

ارتفاع برف در نیر، نمین و مشگین شهر از ۵۰ سانتیمتر گذشت

به گفته کوثری مهر کارشناس هواشناسی استان اردبیل، میزان بارش برف در نیر، نمین و مشگین  از ۵۰ سانتیمتر هم گذشت و تا صبح فردا این سامانه بارشی در استان فعال خواهدبود و انتظار می‌رود امشب دما به ۹ تا ۱۱ درجه زیر صفر برسد و ارتفاع برف در داخل برخی شهرها نیز به   ۷۰ سانتیمتر خواهد رسید.

برف‌روبی معابر ادامه دارد

جوادزاده معاون خدمات شهری شهرداری اردبیل اعلام کرد:  از دیروز تاکنون ۸۰۰ نفر از نیروهای زحمتکش شهرداری اردبیل با ۱۸۵ دستگاه ماشین‌آلات سنگین و نمک‌پاشی در حال حاضر برف روبی و در حال خدمت رسانی به مردم هستند و معابرچندین بار بزگشایی شده اما  به دلیل تداوم بارش‌ها حجم بارش برف زیاد است.

محور اردبیل به نمین غیر قابل تردد است

طیب امینی در حاشیه بازدید از محورهای مواصلاتی شهرستان نمین، بیان داشت: باتوجه‌به بارش سنگین برف، در نمین وضعیت قرمز اعلام شده و بارش کم‌سابقه برف بسیاری از راه‌های ارتباطی این شهرستان را مسدود کرده است.

وی با اشاره به اینکه مردم از تردد به سمت نمین جدا اجتناب کنند، اظهار داشت: گردنه حیران و اتوبان اردبیل و نمین تقریباً غیر قابل تردد است.

فرماندار نمین گفت: به دلیل بارش برف و کولاک شدید کلیه ادارات شهرستان نمین به‌جز ادارات خدمات‌رسان امروز یکشنبه تعطیل شده‌اند.

امدادرسانی به ۲۳۹۱ نفر در برف و کولاک اردبیل

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اردبیل گفت: نجاتگران این جمعیت، به دو هزار و ۳۹۱ نفر گرفتار شده در برف و کولاک استان اردبیل امدادرسانی کرده‌اند.

حمید قویدل در گفتگو باخبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی  «سبلان ما»، درباره امدادرسانی به گرفتار شدگان در برف و کولاک استان اردبیل، اظهار داشت: به دنبال بارش برف سنگین در استان اردبیل جمعیت هلال‌احمر این استان به دو هزار و ۳۹۱ نفر گرفتار شده در برف و کولاک امدادرسانی کرده‌اند.

وی از اسکان ۲۱۹ نفر از مسافران گرفتار شده در برف و کولاک جاده‌های اردبیل خبر داد و گفت: تردد در محورهای مواصلاتی استان اردبیل با زنجیرچرخ امکان دارد فلذا همه رانندگان باید تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اردبیل تصریح کرد: از زمان صدور هشدار قرمز هواشناسی در استان، نیروهای جمعیت هلال‌احمر در حال آماده‌باش هستند و از زمان بارش‌ها در جاده‌ها حضور دارند و به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

۱۵ تیم عملیاتی جمعیت هلال‌احمر استان اردبیل با حضور ۴۵ نفر – روز نجاتگر و به‌کارگیری ۱۱ دستگاه – روز خودروی امدادی مشغول خدمات‌دهی به هم‌وطنان هستند

بارش سنگین‌ترین برف ۱۰ سال اخیر در پارس‌آباد

فرماندار پارس‌آباد گفت: بارش‌های دیروز و امروز، سنگین‌ترین برف ۱۰ سال اخیر در پارس‌آباد است.

جابر جهانبین در گفتگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی«سبلان ما»، درباره آخرین وضعیت جوی و جاده‌ای شهرستان پارس‌آباد گفت: این حجم از بارش برف در این شهرستان در ۱۰ سال گذشته بی‌سابقه است.

وی افزود: بارش ۴۰ سانتیمتری برف در شهرستان پارس‌آباد گرچه موجب کندی تردد در محورهای مواصلاتی است؛ اما خوشحالی کشاورزان را در پی داشته است.

فرماندار پارس‌آباد با اشاره به‌کندی تردد در محورهای مواصلاتی، بیان داشت: جاده‌های این شهرستان از همان آغاز بارش برف در حال بازگشایی است؛ اما باتوجه‌به حجم برف رانندگان با صبر، حوصله و رعایت قوانین رانندگی کنند.

 

جاده‌های فرعی گرمی در حال بازگشایی است

فرماندار گرمی گفت: محورهای فرعی و جاده های روستایی این شهرستان در حال بازگشایی است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی  «سبلان ما» ، حسین مولایی امروز در بازدید از معابر شهری گرمی اظهار داشت: بازگشایی  محورهای مواصلاتی اصلی شهرستان گرمی از دیروز در حال انجام است و محورهای اصلی این شهرستان با تلاش نیروهای زحمتکش، باز و تردد در آن جریان دارد.

وی افزود: بازگشایی محورهای فرعی و روستاهای شهرستان گرمی نیز ادامه دارد  و برف روبی در محور فرعی موران  در حال انجام است.

فرماندار گرمی اظهارداشت:  راه‌های برخی روستاها به دلیل کولاک بسته است که بازگشایی این جاده ها هم در اسرع وقت انجام می‌شود.

وی گفت: بازگشایی معابر داخل شهر گرمی نیز ادامه دارد  و نانوایی‌ها  نیز باز و مرزبان در نقطه صفر مرزی درحال انجام خدمت به مردم هستند.

راه ارتباطی ۳۵ روستای کوثر بازگشایی شد

فرماندار کوثر گفت: بارش برف سنگین راه ۴۱ روستا در این شهرستان را مسدود کرده بود که راه ۳۵ روستا بازگشایی شد.

مطلب صادقلو گیوی ظهر امروز درباره وضعیت جوی و جاده ای شهرستان کوثر  به خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی«سبلان ما»، گفت: میزان بارش‌های شهرستان کوثر طی دیروز و امروز قابل توجه بوده است و موجب شادی اهالی شده است.

وی اضافه کرد: به‌دنبال بارش نعمت‌الهی در شهرستان کوثر، راه  ۴۱ روستا در این شهرستان مسدود شده است که از این تعداد راه ۳۵روستا امروز بازگشایی شد و تا اواخر وقت امروز راه روستاهای دیگر به غیر از یک روستا بازگشایی خوهد شد.
فرماندار کوثر ادامه داد: احتمالا تا فردا راه تمام روستاهای مسدودشده در این شهرستان بازگشایی خواهد شد.

بارش ۷۰ سانتیمتری برف در مشگین‌شهر

فرماندار مشگین‌شهر از بارش ۷۰ سانتیمتری برف در این شهرستان خبرداد و گفت: با توقف بارش‌ها از عصر امروز عملیات برفروبی شهرها و روستاها سرعت بیشتری بگیرد.

شهرام محمدی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی«سبلان ما»، درباره آخرین وضعیت جوی و جاده ای مشگین‌شهر اظهار داشت: بیش از ۲۴ ساعت است که مدام در این شهرستان برف می‌بارد و با این حجم از بارش ها، ارتفاع برف در این شهرستان از ۵۰  سانتیمتر هم گذشته و در مناطقی حتی میزان بارش برف ۷۰ سانتیمتر هم گزارش شده است.

وی  با بیان اینکه با مدیریت شهری سعی کردیم تا در تردد روزانه مردم مشکلی به وجود نیاید، اظهار داشت: حجم سنگین بارش‌ها در شهرستان مشگین‌شهر  سبب می شود تا کار بازگشایی و برف‌روبی هم طولانی‌تر شود.

فرماندار مشگین‌شهر ادامه داد: از دیروز تاکنون تلاش شبانه‌روزی برای بازگشایی محورهای اصلی، فرعی، راه‌های روستایی و معابر شهری  ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود با توقف بارش‌ها از عصر امروز عملیات برفروبی شهرها و روستاها سرعت بیشتری بگیرد.

پروازهای فرودگاه اردبیل لغو شد

مدیرکل فرودگاه‌های اردبیل گفت: به علت بارش سنگین برف و کولاک شدید پروازهای فرودگاه اردبیل لغو شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی  «سبلان ما»به نقل از راوابط‌عمومی فرودگاه اردبیل، بارش سنگین برف پروازهای فرودگاه اردبیل را لغو کرد

براساس گفته مدیرکل فرودگاه‌های اردبیل، طبق برنامه امروز یکشنبه باید پرواز هواپیما ساعت ۹ قبل از ظهر از تهران به اردبیل و ساعت ۱۰ قبل از ظهر نیز از فرودگاه اردبیل به تهران انجام می‌شد که به علت بارش سنگین برف و کولاک شدید این پروازها لغو شد.

بر این اساس همچنین پرواز بعد از ظهر امروز این فرودگاه نیز در مسیر تهران – اردبیل و بالعکس به علت شرایط نامساعد جوی لغو شده است.

پرواز هواپیما از فرودگاه نجف به فرودگاه اردبیل نیز که باید امروز یکشنبه ساعت ۱۲:۱۵ ظهر انجام می‌شد به علت شرایط نامساعد اقلیمی و آب و هوایی لغو شد و طبق هماهنگی‌های صورت گرفته این پرواز در صورت مساعد بودن شرایط جوی روز دوشنبه ۲۵ دی ماه ساعت ۱۲:۱۵ ظهر انجام خواهد شد.

اعلام شماره تلفن اضطراری معاونت سلامت سپاه استان جهت امداد رسانی به بیماران

اعلام شماره تلفن اضطراری معاونت سلامت سپاه استان جهت امداد رسانی به بیماران

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) گفت: کلیه‌ی آمبولانس‌های معاونت سلامت و دفاع زیستی سپاه حضرت عباس(ع) آماده خدمت رسانی به بیمارانی که امکان تردد ندارند هستند.

به دستور سردار فرمانده سپاه استان اردبیل ، کلیه ی آمبولانس های معاونت سلامت و دفاع زیستی سپاه مستقر در درمانگاه امام سجاد (ع) آماده خدمت رسانی به بیمارانی که امکان تردد ندارند، هستندو

جهت هماهنگی با شماره تلفن ۳۳۴۲۹۵۰۰-۰۴۵ تماس حاصل بگیرید.

انتهای پیام/