رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از افتتاح98 واحد تولیدی و صنعتی در این استان خبر داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با بیان اینکه در حال حاضر از میان واحد‌های تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری، حدود ۸۳ درصد واحد تولیدی و صنعتی فعال است، بیان داشت: این رقم نشان می‌دهد تعداد واحد‌های فعال در استان اردبیل از متوسط کشوری بالاتر است.

صادقی همچنین با اشاره به احیای واحد‌های راکد و غیرفعال در استان گفت: احیای واحد‌های راکد و غیر فعال در این استان مورد توجه قرار گرفته و در ۶ ماهه اول سال جاری ۲۴ واحد تولیدی راکد به چرخه تولید بازگشته است.

وی با بیان اینکه هر هفته چهار واحد تولیدی و صنعتی در استان افتتاح می‌شود، گفت: حمایت از تولیدکنندگان و صنعتگران با توجه به سیاست‌های اعمال شده مورد تاکید قرار گرفته و این سازمان همواره از تولیدکنندگان و صنعتگران با هدف اشتغال زایی و رونق تولید حمایت کرده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: تکمیل زنجیره‌های مختلف تولید از جمله تولید خودرو و قطعات آن، زنجیره صنایع سلولزی از قبیل ام دی اف، پارکت، اچ دی اف، زنجیره تولید نساجی و پوشاک، تکمیل زنجیره اکتشاف و بهره‌برداری عناصر معدنی فلزی از جمله مس، مولیبدن در استان در دستور کار قرار گرفته و تا پایان سال ۱۴۰۲ استان اردبیل در زمره استان‌های صنعتی کشور شناخته خواهد شد.

انتهای پیام/