معاون استاندار اردبیل گفت: برخی سیلوهای احداث شده در استان توجیه اقتصادی ندارد و نباید مجوز احداث آن در گذشته صادر می شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور،ارژنگ عزیزی بعد از ظهر دوشنبه در جلسه شورای آرد و نان و خرید گندم اردبیل افزود: نبود بارندگی مناسب در شمال استان دلیل کاهش میزان تولید گندم در منطقه بوده است.

وی با بیان اینکه براساس اعلام شرکت غله تاکنون ۱۵۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شده است، یادآور شد: این میزان نسبت به مدت مشابه در استان ۴۷ درصد و در سطح کشور ۹ درصد کاهش یافته است.

معاون استاندار اردبیل با اشاره به اینکه گندم تولیدی کشاورزان هم اکنون با قیمت ۱۷ هزار ریال خریداری می شود، تصریح کرد: قیمت خرید گندم در استان تغییر نمی یابد.

وی با تاکید برلزوم تشدید کنترل به منظور جلوگیری از خروج گندم از استان متذکر شد: لازم است انتقال گندم به سایر استان های کشور براساس مجوز و بارنامه انجام شود.

عزیزی با بیان اینکه در صورت خروج گندم از استان میزان ذخیره سازی با مشکل مواجه می شود، ادامه داد: اگر ذخیره سازی گندم در داخل استان کمتر از ۲۰۰ هزار تن باشد برای تامین گندم مورد نیاز مجبور به بازگشت گندم های خارج شده خواهیم بود و این اقدام هزینه های حمل و نقل را بر استان تحمیل می کند.

وی با تاکید به ضرورت پرداخت به موقع هزینه گندم خریداری شده بیان داشت: کشاورزان باید در موعد مقرر مبالغ محصولات فروخته شده خود را دریافت کنند تا انگیزه خروج گندم برای فروش در سایر نقاط کاهش یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل همچنین به ظرفیت سیلوهای موجود در استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۳۵۰ هزار تن ظرفیت ذخیره سازی در استان وجود دارد، این در حالی است که حدود ۲۵۰ هزار تن گندم خریداری می شود.

وی گفت: برخی سیلوهای احداث شده در استان توجیه اقتصادی ندارد و نباید مجوز احداث آن در گذشته صادر می شد.

انتهای پیام/