معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: از محل ارزش افزوده، ۸۵میلیارد تومان برای شهرداری های استان اختصاص پیدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، مسعود امامی یگانه در جلسه روز شهرداری ها و دهیاران که در استانداری برگزار شد اظهار کرد: از محل اعتبارات ملی بند الف ماده ۳۹ در سه ماهه اول۲۰۰میلیارد ریال  به شهرداری های استان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه ۱۳ دستگاه ماشین حمل زباله سهم استان اردبیل از سازمان همیاری شهرداری ها بود افزود: این اتجهیزات طی مراحل اداری پیگیری و دریافت شد و در اختیار تعدادی از شهرداری ها قرار گرفت.

امامی یکی از دغدغه های شهرداری ها را ساماندهی نیروی انسانی بر شمرد و افزود:با قول مساعد معاون عمرانی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور این مشکل در آینده مرتفع می شود.

وی استفاده از ظرفیت های موجود شهرها را یادآور شد و اضافه کرد: ایجاد درآمد پایدار شهری و بدون تکیه بر اعتبارات دولتی باید مورد توجه شهرداران استان اردبیل باشد.

امامی یگانه اظهار کرد: طبق دستور العمل و قانون، شهرداران باید در محل خدمت خود مقیم و اسکان داشته باشند و نظارت در حوزه مالی و اداری از الویت شهرداران است.

این مسئول از شهرداران خواست هرگونه مسایل و مشکلات موجود را در شهر محل خدمت خود با تکیه بر راهکارهای قانونی و چهارچوب ضوابط حل و فصل کنند.

وی با تاکید بر اینکه شهرداران باید برای جذب مشارکت های مردمی و سرمایه گذاران تلاش کنند افزود: ۱۰هزار میلیارد ریال از محل پسماند در کشور به عنوات تسهیلات برای شهرداری ها در نظر گرفته شده است.

مسعود امامی یگانه بیان کرد: برای پسماند روستایی اقداماتی انجام شده و دنبال تکمیل طرح جامع پسماند روستاها هستیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل از شهرداران خواست کمیته مطالبات خود را فعال کنند تا مطالبات خود را از دستگاه های اجرایی دریافت کنند.

انتهای پیام/