معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت گفت: منابع مالی برای طرح مهم راه آهن اردبیل - میانه اختصاص یافته است و تلاش می‌کنیم تا این پروژه بسیار سخت و فنی را در نیمه دوم سال جاری به پایان برسانیم.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کلبه خبر، عباس خطیبی، معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌ها، روز سه شنبه در بازدید از راه آهن اردبیل – میانه اظهار کرد: امروز از کل مسیر راه آهن اردبیل -میانه بازدید کردیم و پروژه با ۸۹ درصد پیشرفت فیزیکی از لحاظ ابنیه و سازه ها در حال اجراست و در بخش زیرسازی نیز ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

کلنگ زنی ریل اردبیل – پارس آباد به محض تکمیل میانه – اردبیل

علی نیکزاد نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید گفت: این پروژه در قانون بودجه با عبارت اتصال راه آهن اردبیل – پارس آباد به شبکه ریلی است و بنده و سایر مسولان و نمایندگان هم مصر هستیم که به محض اتمام راه آهن اردبیل – میانه کلنگ راه آهن اردبیل – پارس آباد به زمین زده شود.

وی افزود: هنوز از هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار، به پروژه‌ها اختصاص نداده اند اما از طریق اوراق، چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تخصیص داده اند و امروز صورتجلسه کردیم که پروژه با جدیت اجرا شود زیرا رییس جمهور هم تاکید دارد که ابتدا راه آهن تکمیل شود و سپس به استان سفر کند.

نیکزاد اضافه کرد: راه آهن است که عزم دولت، استاندار و نمایندگان بر این است که تا سفر آینده رییس جمهور به استان به سرانجام برسد و هفته گذشته جلسه ای در نهاد ریاست جمهوری برای تامین ریل کل پروژه تشکیل شد.

وی تصریح کرد: سه پروژه مهم برای استان اردبیل در دست پیگیری است که عبارت هستند از پروازهای فرودگاه که پیگیری می‌شود و دیگری جاده سرچم مسیر ارتباطی اردبیل – تهران است که امروز به اتفاق استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی بازدید داشتیم و ۸۰ کیلومتر از خروجی اردبیل به سمت سرچم در سال جاری چهاربانده خواهد شد.

وی ادامه داد: از آن سوی مسیر، حدود ۲۰ کیلومتر از سرچم به سمت اردبیل یعنی بعد از خروج از اتوبان نیز چهار بانده خواهد شد و در کل، این ۱۰۰ کیلومتر زیر عملیات اجرایی می‌رود و بقیه هم کار خواهد شد.

انتهای پیام/