مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: راه اندازی مجتمع های آبدرمانی مطابق استانداردهای جهانی در دستور کار است و با دانشگاه استانبول در این خصوص مذاکراتی داشتیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، نادر فلاحی در نشست هم اندیشی با سازمان های مردم نهاد حوزه گردشگری استان اردبیل با بیان اینکه گردشگری اردبیل در سه یا چهار ماه خلاصه شده و چنین وضعیتی نمی تواند برای اقتصاد استان ثمراتی به دنبال داشته باشد اظهار کرد: در وضعیت فعلی گردشگری اردبیل در فصول سرد سال دچار تعطیلی و رکود می شود؛ به همین دلیل لازم است نگاه سنتی به گردشگری تغییر یافته و برای خروج از رکود گردشگری برنامه ریزی شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اضافه کرد: مهمترین طرحی که برای رونق گردشگری اردبیل عنوان شده زمستان بیدار است که در واقع به دنبال فعال سازی تمامی پتانسیل های گردشگری استان و بهره گیری از امکانات و توانمندی ها است.

فلاحی با بیان اینکه زمستان بیدار طرحی برای رونق گردشگری زمستانی استان است، تصریح کرد: در این راستا اداره کل میراث فرهنگی استان در چند حوزه از جمله تعریف رویدادهای متنوع برنامه های خود را آغاز کرده است.

وی اظهار کرد: همچنین زیرساخت های گردشگری نیز تقویت می شود که از آنجمله می توان به احداث سه پیست اسکی در استان اشاره کرد؛ در عین حال راه اندازی مجتمع های آبدرمانی مطابق استانداردهای جهانی در دستور کار است و با دانشگاه استانبول در این خصوص مذاکراتی داشتیم.

فلاحی با تاکید بر ضرورت مشارکت تمامی حوزه ها به ویژه سازمان های مردم نهاد در امر گردشگری، اظهار کرد: سازمان های مردم نهاد به عنوان نخبگان جامعه لازم است در پیشبرد برنامه ها بازوی یاریگر اداره کل باشند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: مشارکت سایر دستگاه های خدمات رسان و فرهنگی نیز ضروری است و زمستان بیدار باید با عزم جدی تمامی حوزه های جامعه عملیاتی شود.

انتهای پیام/