رئیس دانشگاه آزاد اردبیل از راه اندازی مركز تحقیقات آب در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور،رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در مراسم معارفه‌ی رئیس مرکز تحقیقات آب در سالن عطامهر این واحد گفت: مرکز تحقیقات آب حوزه‌ای بین رشته‌ای است که فعالیت‌های آن، رشته‌های بسیاری را از جمله شیمی، کشاورزی، محیط‌ زیست، منابع طبیعی و در بعضی موارد رشته‌های علوم انسانی مثل مدیریت و حقوق را نیز شامل می‌شود.

اسحاق رسولی با تأکید بر مدیریت آب و نقش مرکز تحقیقات آب افزود: مدیریت منابع آب و نحوه‌ی مصرف بهینه‌ی آب در جامعه امروز، خیلی مهم است و مرکز تحقیقات آب واحد اردبیل باید ضمن نیازسنجی و تشکیل بانک اطلاعاتی کامل از اولویت‌های تحقیقاتی و پژوهشی دستگاه‌های اجرایی استان و حتی سایر استان‌های کشور و با تشکیل کارگروه‌های مختلف از استادان دانشگاه و صاحب‌نظران استان، ضمن حل مشکلات و رفع این نیازها، به برندسازی و ایجاد مزیت رقابتی برای دانشگاه نیز اقدام کند.

وی بیان کرد: باید روندهای جهانی و ملی در حوزه‌ی آب مثل سازه‌های آبی، الگوهای مصرف و مدیریت آب را شناسایی کرده و به آن مسلط شویم و ضمن الگوبرداری از مراکز تحقیقاتی موفق دنیا و کشور، نقاط قوت و ضعف، تهدیدات و فرصت‌های هر کدام را به طور کامل و علمی بررسی و ضمن تکمیل روند تحقیقات و فعالیت‌های این مرکز، در رفع نیازهای جامعه به قطب علمی تبدیل شویم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل ادامه داد: زمینه‌ی همکاری برای تمامی اعضای هیأت علمی در این مرکز فراهم است و هر عضو هیأت علمی در زمینه‌ی کاری و تخصصی خود می‌تواند بازاریابی علمی انجام دهد و پروژه‌های پیشنهادی دستگاه‌های اجرایی استان را به سمت مرکز تحقیقات آب و انرژی دانشگاه، هدایت کند و با حل مسأله و پاسخ به نیاز استان ضمن ارزش‌افزایی و برندسازی برای مرکز تحقیقات، به دانشگاه نیز در عمل به مسئولیت اجتماعی کمک کند.

رسولی همچنین به اهمیت فعالیت‌های حقوقی در دانشگاه اشاره کرد و گفت: هر مجموعه‌ای به‌ویژه دانشگاه آزاد اسلامی با مسائل کلان و ریز حقوقی مواجه است، اداره‌ی امور حقوقی و صیانت از دارایی‌های دانشگاه نقش موثر و ویژه‌ای در امور اجرایی و تنظیم قراردادها و تفاهم‌نامه‌های دانشگاه دارد.

وی با تأکید بر اقدام پیشگیرانه از ضرر به منافع دانشگاه در زمان عقد قراردادها، افزود: حوزه‌های مختلف باید به آئین نامه‌ها و قراردادهای حقوقی اشراف داشته باشند و تمامی قراردادها باید از طریق اداره امور حقوقی منعقد شود و ضمن هماهنگی حوزه‌های مجری قرارداد با امور حقوقی، به نحوی عمل شود تا در هیچ قراردادی دانشگاه متضرر نشود و دعاوی حقوقی منجر به محکومیت دانشگاه نشود.

در این جلسه ذوالفقار صفرزاده از اعضای هیأت علمی واحد اردبیل به عنوان رئیس مرکز تحقیقات آب و امید رضی‌نژاد از کارکنان این واحد نیز به عنوان رئیس اداره‌ی امور حقوقی و صیانت از دارایی‌های این دانشگاه منصوب شدند.

انتهای پیام/