دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی به تشریح ماجرای بازداشت چندساعته امروز خود پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور،غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی به تشریح ماجرای بازداشت چندساعته صبح امروز (دوشنبه یکم بهمن ماه) خود پرداخت و در پاسخ به علت بازداشتش گفت: علت بازداشت امروز من به اظهارات سال گذشته‌ام در اصفهان و زمان انتخابات ریاست جمهوری برمی‌گشت، به مدت پنج تا شش ساعت در خدمت برادران قوه قضاییه بودم.

وی در پاسخ به چرایی علت آزادی خود خاطرنشان کرد: چون به دیوان اعتراض داده و درخواست اعاده دادرسی را مطرح کرده‌ بودیم، به ما اعلام کردند که پرونده تا اعلام نظر دیوان بماند، زیرا بر اساس قانون تا زمانی که نتیجه رسیدگی پرونده در دیوان مشخص نشود، اجرای حکم آن متوقف می‌شود.

کرباسچی در پاسخ به این سوال که وکیل شما اعلام کرده بازداشت شما به دلیل اظهارات توهین‌آمیزش نسبت به مدافعان حرم نبوده است، تصریح کرد: فرصتی نداشتم تا با وکیلم تماس بگیرم و به دلیل اینکه به یکباره در خیابان جلوی ماشینم را گرفتند، کسی از وضعیتم خبر نداشت تا زمانی که از دادسرا بیرون آمدم و این مسئله بدون اینکه ابلاغیه‌ای منوط بر اجرای حکم برای من ارسال شود، اتفاق افتاد چراکه حکم من پیش از این صادر شده بود اما قرار اجرای حکم ابلاغ نشده بود.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به اینکه جریان امروز به پیگیری اجرای حکم صادره از دادستانی اصفهان مربوط بود، خاطرنشان کرد: فعلاً وضعیت خودم مشخص نیست اما تعهد داده‌ام که هر موقع مرا خواستند، بروم و در حال حاضر منتظر نتیجه رسیدگی‌های دیوان و تابع آنچه قانون حکم کند، خواهم بود.

کرباسچی تصریح کرد: پیگیر این مسئله هستیم که اگر دوباره امکانی برای اعاده دادرسی وجود دارد، بتوانیم از آن بهره‌مند شویم اما فعلاً و در همین چند روز پیش‌رو بلاتکلیف هستم تا ببینیم پرونده به کجا ختم می‌شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان