مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: با توجه به همکاری‌های صورت گرفته با اداره‌کل دادگستری استان و کانون وکلای اردبیل، مددجویان تحت حمایت از پرداخت حق‌الوکاله و هزینه مشاوره وکیل معاف ‌شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، حسین دشتی ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی و تبریک هفته قوه قضاییه، گفت: تمامی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل از وکالت رایگان در محاکم قضایی بهره‌مند هستند.
وی با اشاره به اینکه مددجویان تحت حمایت از پرداخت حق‌الوکاله و هزینه مشاوره وکالت معاف شده‌اند، بیان کرد: ارائه خدمات معاضدت قضایی و خدمات حقوقی یکی از فعالیت‌های مهم کمیته امداد در عرصه توانمندسازی خانوار تحت حمایت است تا با احقاق حقوق، آنها بتوانند بخش مهمی از مشکلات خود را رفع کنند.
دشتی با بیان اینکه برای خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به مددجویان تحت حمایت ۱۴۵ وکیل نیکوکار با کمیته امداد استان اردبیل همکاری دارند، افزود: به منظور رفع مشکلات حقوقی خانوار تحت حمایت، تمامی خدمات وکلای خیر به صورت رایگان به مددجویان ارائه می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه مددجویان تحت حمایت در طول سه ماهه نخست سال‌جاری از خدمات حقوقی بهره‌مند شده‌اند، گفت: با احقاق حق خانوار تحت حمایت، آنها می‌توانند به استقلال مالی دست یافته و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شوند.
وی با اشاره به اینکه ۵۸۰ خانوار زندانی تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: خانوار زندانیان تحت حمایت کمیته امداد اردبیل از همه خدمات این نهاد در زمینه‌های حمایتی، بیمه اجتماعی و درمانی، مستمری، تسهیلات خوداشتغالی و وام کارگشایی بهره‌مند هستند.
دشتی با بیان اینکه با حمایت‌های کمیته امداد و خیران جمعی از زندانیان جرائم غیرعمد درسه ماهه نخست سال‌جاری نیز از زندان آزاد شده و به آغوش خانوار خود بازگشته‌اند، بیان کرد: با پرداخت «وام محکومان» درصدد هستیم به زندانیان جرائم غیرعمد که برای نخستین بار دوره محکومیت خود را می‌گذراندند کمک کنیم تا گرمابخش کانون خانوار خود باشند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه وکلای مجرب و متخصص در اختیار مددجویانی که دارای مشکلات حقوقی، کیفری و ثبتی هستند قرار می‌گیرد، گفت: مشکلات حقوقی و قضایی، خانوار تحت حمایت را دچار مسائل و گرفتاری‌های بسیاری می‌کند که کمیته امداد برای کاهش مسائل پیش روی این مددجویان خدمات قابل توجهی را ارائه می‌کند.
وی با بیان اینکه با همکاری وکلای خیر تلاش گسترده‌ای را برای ارائه مشاوره حقوقی به خانوار تحت حمایت به انجام می‌رسانیم، اعلام کرد: تعیین وکیل معاضدتی برای خانوار تحت حمایت که دارای مشکلات حقوقی هستند از جمله راهکارهای کمیته امداد استان اردبیل در رسیدگی به مسائل آنها است.
دشتی با اشاره به تعامل گسترده با اداره‌کل دادگستری استان اردبیل در خصوص رسیدگی به مشکلات مددجویان، بیان کرد: ارائه خدمات حقوقی و قضایی به مددجویان، به کارگیری توانایی‌ها و ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی و هم‌افزایی برای کاهش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از جمله زمینه‌های همکاری با دادگستری استان است.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه اجرای احکام و وصول مطالبات زنان سرپرست خانوار از دیگر برنامه‌های مهم این نهاد است، گفت: درصدد هستیم با فعالیت‌های گسترده‌تر بتوانیم در کنار رفع مشکلات اساسی خانوار تحت حمایت، به توانمندسازی آنها کمک کنیم.
انتهای پیام/