نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: حاضران در خیابان‌ها، فرزندان خود ما و بخشی از ملت ما هستند که دشمن، ذهن آنها را با گره‌های متعدد مواجه ساخته است و چاره کار هم این است که گره ذهنی آنها باز و توجیه اذهان صورت بگیرد.

آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل اظهار کرد: از ریاست محترم جمهور به خاطر سخنرانی بسیار جامع و شایسته در سازمان ملل باید تشکر کرد؛ این سخنرانی در شان ملت بزرگ ما، در شان انقلاب اسلامی و اقتضای هویت دینی ماست.

وی افزود: تمام جملات حساب شده، دقیق و به موقع بود. این سخنرانی ظهور کامل استقلال و حاکمیت ملی ایران است و بیشتر روسای جمهور جرأت و قدرت طرح مشکلات اصلی مدیریت جهانی را ندارند چنانکه رئیس جمهور یکی از کشورهای همسایه قبلاً به یکی از روسای جمهور ما گفته بود این سخنانی که شما اظهار می‌کنید حرف دل ماست، ما هم می‌خواهیم آن را بگوییم، فرق در این است که شما می‌توانید و ما نمی‌توانیم.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با بیان اینکه آنچه امروز در کشور ما می‌گذرد مربوط به حجاب یا خونخواهی از یک خانم نیست، بیان کرد: اگر موضوع این باشد قابل حل است، دستگاه قضایی با دقت کامل و با همراهی گام به گام با خانواده مقتول و ملاحظه دوربین‌ها، بدون مماشات مجرم احتمالی را به جزای خود می‌رساند و الان این موضوع کاملاً در قید تحقیق است.

وی ادامه داد: طرف اصلی در این ماجرا، آن‌هایی که در خیابان ها حضور دارند، نیستند. آنها فرزندان خود ما و بخشی از ملت ما هستند که دشمن، ذهن آنها را با گره‌های متعدد مواجه ساخته است و چاره آنها هم این است که گره ذهنی آنها باز و توجیه اذهان صورت بگیرد. آنها حق دارند سوال کنند که چرا این حادثه که بر انسجام ملی و جایگاه بین‌المللی ایران تاثیر گذاشت، اتفاق افتاد.

آیت‌الله عاملی تصریح کرد: مسئله اصلی همان شعاری است که ستادهای فرماندهی یعنی کانال‌های معاند در زبان آنها انداخته‌اند که «ایران را پس می‌گیریم» واژه پس می‌گیریم، مستلزم این است که ایران اول دست کسی بوده و حالا می‌خواهیم دوباره به همان برگردانیم.

وی اضافه کرد: ایران دست چه کسی بود؟ تا ۲۸ مرداد دست انگلیس ناپاک و خبیث و بعد از آن در دست آمریکا بود. از همین جا خوب می‌فهمیم که کانال‌ها با انداختن این شعار بر سر زبان بعضی از جوان‌ها چه می‌خواهند و چه مقصدی دارند.

امام جمعه اردبیل به طور مفصل به تشریح هشت نمونه از روش‌های آمریکا در زمان مدیریت این دولت در ایران پرداخت و تاکید کرد: ۳۵ سال ایران دست آمریکا بود و طبیعی است که اگر الان بیاید با همان روش، ایران را اداره می‌کند.

وی به تشریح این روش هشت پرداخت و خصوصیات آن را برشمرد: خصوصیت اول؛ به خاطر حفظ تفوق نظامی اسرائیل، آمریکا گفت که ایران نباید تفوق نظامی داشته باشد. ایران از جهت نظامی آن قدر عقب مانده شد که صدام به راحتی با موشک‌های خود شهرهای ما را شخم زد و به راحتی شهرهای جنوبی و غربی ما را گرفت. ایران در ابتدایی ترین سلاح های جنگی محتاج بیگانه شد.

آیت‌الله عاملی اعلام کرد: پس با آمدن آمریکا به ایران به خاطر حفظ تفوق اسرائیل توان موشکی، توان هسته‌ای و توان پهپادی ایران باید معدوم شود تا اسرائیل نفس راحت بکشد. آیا می‌دانید معنای خلع سلاح موشکی یعنی چه؟ یعنی در محاصره کینه‌توزترین و بی‌رحم‌ترین گرگ‌های دنیا هیچ ابزار دفاعی ندارید، یعنی سیل‌آسا باید ملت ما کشته شود و ایران عزیز زیر چکمه‌های دشمن برود.

وی افزود: خصوصیت دوم این است که ایران خیلی بزرگ است و مساحت بزرگ از شاخص‌های قدرت است. در خاورمیانه کانون قدرت نباید شکل بگیرد، پس ایران باید تجزیه شود و لذا آمریکا بحرین را جدا کرد، بخش عظیمی از سیستان را جدا کرد و در آستانه جدا کردن سه جزیره از ایران بود که انقلاب رخ داد. پس اگر آمریکا به ایران دست پیدا کند ادامه تجزیه شروع می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل تشریح کرد: در وهله اول سه جزیره نه به امارات بلکه به پایگاه‌های آمریکا، فرانسه و انگلیس تبدیل می‌شود. همچنان که بحرین بعد از جدایی اینطور شد و الان ناوگان هر سه کشور در آنجا مستقر است. توجه کنید که از ساحل ایران تا جزایر فاصله بسیار زیاد است یعنی مسئله فقط جزیره نیست بلکه مساحت بسیار عظیمی از استراتژیک‌ترین قسمت سطح دریا از ایران جدا می‌شود و بعد از آن کردستان بزرگ، بعد از آن آذربایجان بزرگ و… امیرالمؤمنین فرمود فتنه که می‌آید در حال اقبال صدا ندارد، وقتی کار خود را کرد و راه افتاد، رفت صدای آن بلند می‌شود.

وی در تحلیل خصوصیت سوم روش اعمالی آمریکا در ایران گفت: آمریکا در مدت ۳۵ سال که به مقدرات ما مسلط بود یک صنعت به ما نداد و حتی ذوب‌آهن، صنعت آمریکا نیست. آن زمان شاه به آمریکا رفت و به رئیس جمهور آمریکا گفت شما هرچه خواستید من انجام دادم به تعبیر خودش بعد از سقوط، هر طور که ساز زدید، رقصیدم. به من ذوب آهن بدهید، ندادند. قهر کرد رفت از روسیه خرید. یعنی صنعت ذوب آهن اصفهان صنعت روس است نه آمریکا.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: پس بنابراین بعد از آمدن آمریکا، زیرساخت‌های صنعتی باید از بین برود. عسلویه پایتخت انرژی ایران که ۲۰۰ کیلومتر تمام پالایشگاه و پتروشیمیاست و ایران را از تحریم نجات داد، باید با خاک یکسان شود. راه یکسان کردن چیست؟ راه آن این است که در اول اشغال ایران با یک بهانه به کل زیرساخت‌ها حمله می‌کنند.

وی تاکید کرد: هیچ نیروگاه، هیچ پالایشگاه، هیچ پتروشیمی، هیچ کارخانه مادر، هیچ مرکز تحقیقاتی و هیچ مرکز فناوری جدید سالم نمی‌ماند همچنان که در عراق و لیبی با این که صدام و قذافی سقوط کرده بودند ولی مدت‌های مدید تمام زیرساخت‌ها را زدند تا هیچ وقت آنها موی دماغ اسرائیل نشوند. بعد از آن ایران تا ۵۰ سال هم خود را پیدا نمی‌کند و ایران از طرف کشورهای همسایه مورد هجمه قرار می‌گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل اذعان کرد: می‌بینید هنوز طوری نشده، آذربایجان می‌خواهد با تصرف استان جنوبی ارمنستان یعنی سیونیک راه ما را به اروپا ببندد. هنوز طوری نشده اسرائیل هر روز رجز می‌خواند که می خواهم به ایران حمله کنم. در عالم سیاست هیچ کشوری به کشور دیگر کمک و رحم نمی‌کند بلکه فقط منافع ملی خود را در نظر می‌گیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: خصوصیت چهارم این است که حاکمیت ملی کلا تعطیل می‌شود. مصدق رهبر ملی ایران بود اما آمریکا، دولت او را ساقط کرد در زمان حکومت آمریکا بر ایران، حزب رستاخیز تنها حزب ایران و وابسته به دربار بود، نمایندگان مجلس را ساواک، دربار، اشرف و سفارت آمریکا تعیین می‌کردند. مشهور است که اشرف سه منبع مهم درآمد داشت «سفارت فروشی، وزارت فروشی و وکالت فروشی» تمام مقدرات ما دست سفیر آمریکا بود و لذا اسم ایران را گذاشته بودند ایالت پنجاه و یکم آمریکا، یعنی شاه فرماندار آمریکا بود.

وی افزود: خصوصیت پنجم این است که آزادی بیان کلاً تعطیل می‌شود، ساواک که محصول جهنمی آمریکا در ایران بود واژه‌های خاص به مطبوعات داده بود که آنها حق نداشتند از آن واژه‌ها استفاده کنند. هویدا می‌گفت من دوست ندارم به شاهنشاه آریامهر بگویید «شخص اول مملکت» مگر ما شخص دوم هم داریم؟ یعنی بقیه همه حیوانات بودند، آیا ما را به آن دوران ذلت و خواری و بردگی دعوت می‌کنید؟

آیت الله عاملی ادامه داد: خصوصیت ششم اینکه از عفت و حیا باید خداحافظی کرد. با دستور آمریکا جشن‌های ۲۵۰۰ ساله در تخت جمشید برگزار می‌شد که آن چنان بی‌عفتی‌هایی کردند که شیراز به هم ریخت. شاه با صراحت می‌گفت چادر کفن سیاهی است که زیبایی‌های پنهان را آشکار نمی‌کند.

وی تاکید کرد: حرف لیبرالیسم این است که از هر راهی که می‌توان پول درآورد باید پول در آورد!!! آنها با اشاره به تجارت پورنو می‌گویند رقیب جدی برای چاه‌های نفت خاورمیانه درست کرده‌ایم! هنوز یادمان نرفته که با کاپیتولاسیون تحمیلی آمریکا بر ایران، ناموس ما اگر تحت تعدی آمریکایی‌ها قرار می‌گرفت دادگاه‌های ایران حق محاکمه آنها را نداشتند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل بیان داشت: اندیشه لیبرالیسم می‌گوید شما حق ندارید زنا را جرم بدانید و حق ندارید الفاظ مشمئزکننده مثل ولدالزنا به کار ببرید باید بگویید مولود عشق آزاد. شما حق ندارید زن‌ها را به عفیف و غیرعفیف تقسیم کنید. زن‌ها همه عفیف هستند و روسپی‌ها پاک‌کن‌های بزرگ جامعه ما هستند.

وی گفت: خصوصیت هفتم اینکه باید برای کشورهای دیگر، از ما بیگاری بکشند. آمریکا گاه به شاه می‌گفت به ظفار سرباز و سلاح بفرست، گاه می‌گفت به ویتنام هواپیما بفرست. شاه بعد از سقوط افشاء کرد که من بدبخت حتی خلبان هواپیماها را هم دادم ولی مرا مثل تفاله بیرون انداختند. حسنی مبارک بعد از سقوط گفت من حالا فهمیدم که هرکس به آمریکا اعتماد کند، عاقبت لخت می‌ماند و از همه بدتر اینکه آمریکا به شاه می‌گفت باید کل سوخت اسرائیل را تامین کنید ۳۵ سال فلسطینی‌ها با سوخت ایران شهید شدند، ماشین جنگی آنها را ما راه می‌انداختیم همچنان که در حال حاضر یکی از کشورهای همسایه ۴۰ درصد سوخت اسرائیل را تامین می‌کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان در تشریح خصوصیت هشتم ابراز کرد: تمام دانش هسته‌ای باید دفن شود. شاه از آمریکا دانش هسته‌ای خواست، نداد. نیروگاه هسته ای خواست، نداد. مجبور شد از آلمانی‌ها بگیرد. پایه نیروگاه اتمی بوشهر از آلمانی‌هاست ولی در اول انقلاب رها کردند و رفتند. آمریکا معتقد بود دانش هسته‌ای در منطقه باید فقط در اختیار اسرائیل باشد و اگر پای اسرائیل به ایران برسد تمام دانشمندان هسته‌ای ما ترور می شوند.

وی اضافه کرد: بعد از حمله آمریکا به عراق معلوم شد اسرائیل ۵۰۰ دانشمند مهم عراقی را ترور کرده است، بعد از حمله به سوریه تمام دانشمندان بزرگ این کشور گم شدند، تمام مراکز تحقیقاتی سوریه توسط اسرائیل بمباران شده‌اند. این روزها آلمان و فرانسه تمام نیروگاه‌های هسته‌ای خود را فعال کردند، چون نفت و گاز روسیه قطع شده است.

آیت‌الله عاملی تاکید داشت: روزی نفت و گاز ما هم به پایان خواهد رسید و ما بدون توان هسته‌ای به بدبخت‌ترین کشور تبدیل خواهیم شد و اینها گوشه‌ای از ظلم‌های آمریکا بود و ذلت و خفت و خواری دوران حکومت آمریکا بر ایران تمام‌شدنی نیست.

وی با بیان اینکه در شعارهای سفارشی این روزها، دو شعار دردناک است، عنوان کرد: اول شعار برگرداندن ایران به دوران تجزیه است، ایران عزیز را ما اردبیلی‌ها با دست شاه اسماعیل یکپارچه کرده و احیاء کرده‌ایم و لذا ما آذری‌ها مخصوصا ما اردبیلی‌ها از همه بیشتر اولی به دفاع از ایران عزیز هستیم، محیط طباطبایی می‌گوید اگر اردبیل نبود ایران نبود، آقای سیستانی سه بار گفت اگر اردبیل نبود ایران نبود، پس ما اردبیلی‌ها و کلا ما آذری‌ها اولی هستیم که تراث صفویه را حفظ کنیم؛ بنابراین هر کس برای تضعیف ایران و تجزیه آن تلاش کند ما آذری‌ها نباید در آن خط باشیم، بلکه باید با تمام توان در مقابل آنها بایستیم.

عضو مجمع خبرگان رهبری اظهار داشت: من اینجا اعلام می‌کنیم یک جان دارم، اگر هزار جان هم داشته باشم برای ایران عزیز اسلامی اهدا می‌کنم تا پای آمریکا و اسرائیل به ایران باز نشود و این جانفشانی را جزو خالصانه‌ترین شهادت‌ها می‌دانم.

وی گفت: دوم شعار هتاکی به رهبر ماست، رهبری که دنیا نظیرش را ندیده و نخواهد دید. آرمانی‌ترین رهبری که دنیا به خودش دیده است، حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای است.

انتهای پیام/