رئیس امور اراضی کشور می گوید: ۱۰ هزار هکتار اراضی پایاب سد خداآفرین به افراد واجد شرایط واگذار شده است و این واگذاری در قالب تعاونی و برای عشایر منطقه و روستاییان انجام می‌شود تا کشت و زرع خود را به صورت آبی با سرانه تولید و افزایش درآمد ارتقا دهند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کلبه خبر،  رضا افلاطونی در جریان بازدید از اراضی پایاب سد خداآفرین در پارس‌آباد، شکل‌گیری هئیت هفت نفره واگذاری را در این حوزه یادآور شده و اظهار کرد: ۱۰ هزار هکتار اراضی تاکنون در این محدوده واگذار شده و افراد مشمول واگذاری و واجد شرایط این زمین‌ها را دریافت کردند.

وی ادامه می دهد: اگر در فرآیند واگذاری مشکلاتی وجود دارد متقاضیان به ادارات جهاد کشاورزی مراجعه کرده و پیگیر دریافت قرارداد در واگذاری زمین و انجام مراحل قانونی باشند.

رئیس امور اراضی کشور تصریح کرد: اگر این واگذاری‌ها قانونی انجام نشود، امکان آن وجود دارد که فرد خاطی تحت تعقیب قضائی قرار گرفته و گرفتار محاکم دادگستری شود.

به گفته وی باید حق و حقوق مردم در این محدوده و پایاب اراضی به شکل دقیق مراعات شده و با رفع تداخلات، زمینه برای اجرای طرح به شکل مطلوب و کیفی فراهم آید.

افلاطونی بیان داشت: تا پایان خردادماه رفع تداخلات در محدوده پایاب سد خداآفرین و شمال استان اردبیل به انجام رسیده و قادر خواهیم بود واگذاری اسناد را به کشاورزان منطقه شاهد باشیم.

انتهای پیام/